İnceleme xRancer Oyuncu Koltuğu

Merhabalar, forumda birkaç arkadaşın rica etmesi ve internette yeterince konu/video olmaması üzerine bugün elime ulaşan xRancer Oyuncu Koltuğunun incelemesini (sadece ilk izlenimler) sizinle paylaşacağım.

Öncelikle kargo kısmından başlayalım; İstanbul'dan Manisa'ya Aras Kargo ile 2 günde elime ulaştı, paketleme güzeldi. Ayak kısmı hariç koltuğun tamamı montajlı bir şekilde gönderilmiş, tek yapmanız gereken koltuğu ayaklarının üstüne oturtmak. Satıcı hanımefendi biraz tecrübesiz olduğu için takip no'yu paylaşamadı ama Aras Kargo şubeyi arayıp ismimle kargo orada mı diye öğrendim. İsminizle veya telefon numaranızla ararsanız takip no'yu vereceklerini sanmam haberiniz olsun.

xRancer koltuk 1.jpg
xRancer koltuk 2.jpg

Mekanizma ve ilk izlenimlere gelecek olursak; diğer forumlardaki veya buradaki bazı arkadaşların belirttiği gibi kolçaklar sert değildi, koltuk yamuk durmuyordu hatta ilk izlenimlerimde hiçbir mekanizma bakımından veya görsel anlamda sorun yoktu. Koltuk çift mekanizmalı, hem yukarı aşağı hem de arkaya 180 derece yatabiliyor. Çift mekanizmalı olduğu için tamamen yatırdığınızda devrilme gibi bir problemle karşılaşmıyorsunuz. Ek olarak yaylanma mekanizması da var, 180 derece yatıkken o mekanizmayı açarsanız koltuk yaylanacağı için arkaya devrilebilirsiniz o yüzden yaylanma mekanizması açıkken 130-140 dereceden fazla yatmanızı önermem. Ağırlık merkezinizi iyi ayarlamalısınız.

xRancer koltuk 8.jpg

Malzeme kalitesi: Koltuk şu anda sıfır km alınmış Passat gibi kokuyor :) Malzeme kalitesi güzel, suni deri değil, güzel hoş bir kumaşı var. Bu yüzden terletme veya kayma yapacağını düşünmüyorum. Temas edebileceğiniz bütün yüzeyler bahsettiğim kumaş tipinden, diğer kısımlar ise deri ile kaplı. Ayaklar zaten standart, krom.

Son olarak yastıklardan, koltuk süngerlerinden ve kolçaklardan bahsedeyim; Öncelikle dökme sünger olduğu için o bildiğimiz sarı süngerler gibi göçme, dengesizlik gibi olayların asla olacağını düşünmüyorum. Yumuşaklık olarak ne içine gömülecek kadar yumuşak ne de tahta hissiyatı veriyor. Aslında ideal bir yatağın yumuşaklığında diyebiliriz. Bel ve ense yastığı bana tam geldi -180 cm civarındayım- hatta bel kısmı biraz daha aşağı bile inebilir çünkü biraz sırta kayıyor,. 190 arkadaşların bile sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum.
Kolçaklara gelecek olursak yukarı kaldırma aşağı indirme butonları biraz sert ama kullandıkça açılacaktır diye düşünüyorum. Eğer koltuğu yatık bir şekilde kullanıyorsanız kolçaklar biraz ileride kalıyor, tam dirseklerinize oturmayabilir pek sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Ne çok sert ne de çok yumuşak ama dirseğinizi vursanız bile canınızı yakacağını sanmıyorum.

xRancer koltuk 5.jpg

Durumlar bu şekilde, foruma girdikçe sorularınızı cevaplayacağım. Buraya kadar okuduysanız teşekkürler, yararlı olduysa ne mutlu bana.

Websiteleri:Anasayfa
Instagram sayfası:Login • Instagram
xRancer koltuk 6.jpg

Dosya Ekleri

• xRancer koltuk 3.jpg
    xRancer koltuk 3.jpg
    68,5 KB · Görüntüleme: 216
  • xRancer koltuk 4.jpg
    xRancer koltuk 4.jpg
    80,7 KB · Görüntüleme: 260
  • xRancer koltuk 7.jpg
    xRancer koltuk 7.jpg
    119,6 KB · Görüntüleme: 208
Son düzenleyen: Moderatör:
Yamukluk oluştu benim koltukta instagramdaki abla fotoğraf istedi attım takoz gönderelim eğikliğin olduğu yere takarsınız dedi.Ücretsiz yolladılar kargoyu bugün gelicek takıcam parçayı.

Oyuncukoltugum (xrover, xpower) dan almış olduğum koltuk geldi. Bizzat şirket sahibi Başakşehir'dan Kocaeli Darıca'ya kadar getirdi. Ve emin olun hiç bir farkı yok. Ve sahibi zaten xrancer'ın eski sahibi. Bizzat belgeleri gösterdi. Güven konusunda hiç bir şüpheniz olmaması adına buraya küçük bir mesaj düşmek istedim. Koltuk çok rahat. Tasarımları'da ona aitmiş. Koltuk ile ilgili deneyimlerimi ileri ki günlerde paylaşacağım.

Oyuncukoltugum (xrover, xpower) dan almış olduğum koltuk geldi. Bizzat şirket sahibi Başakşehir'dan Kocaeli Darıca'ya kadar getirdi. Ve emin olun hiç bir farkı yok. Ve sahibi zaten xrancer'ın eski sahibi. Bizzat belgeleri gösterdi. Güven konusunda hiç bir şüpheniz olmaması adına buraya küçük bir mesaj düşmek istedim. Koltuk çok rahat. Tasarımları'da ona aitmiş. Koltuk ile ilgili deneyimlerimi ileri ki günlerde paylaşacağım.
Ben de Kocaeli Darıcadayım XRancer de öyle getirecekti ama yasaktan dolayı getiremediler. Hayırlı olsun.

Yamukluk oluştu benim koltukta instagramdaki abla fotoğraf istedi attım takoz gönderelim eğikliğin olduğu yere takarsınız dedi.Ücretsiz yolladılar kargoyu bugün gelicek takıcam parçayı.
Ne gibi bi yamukluk hocam? Tam nerede?
Hayırlı olsun hocam.

Youtube'da bir adamda yamuk geldigini söylemişti. Ona da parça yollamışlardı.
Benim koltuk yaylanma kapalı olmasına rağmen arkaya yük verince 4-5 derece geriye yatıyor. Sende de aynı durum var mı yoksa hiç kıpırdamıyor mu?
Bu arada dik konumda değil ama hafif yatık pozisyonda oluyor.

Detaylı resim paylaşabilir misin hocam ? Rahatlık konusunda falan da biraz bilgi verirsen ben de vakit kaybetmeden alayım diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı