Xubuntu cheese görüntü kare kare oluyor

dakovey

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar merhaba, Xubuntu'da "Cheese" programını indirdim. Programı açtığımda görüntü kare kare hareket ediyor. Akışkan bir görüntü yok. Video kaydı yaptığım zaman seste veya görüntüde herhangi bir sorun gözükmüyor, her şey normal olarak gözüküyor. Ama anlık olarak program içindeki görüntü kare kare.

Mağaza üzerinde "GTK+ UVC Viewer (UNOFFICIAL)" programını da indirdim bu programda herhangi bir sorun gözükmüyor.

Ayrıca konsoldan cheese programını açınca
** (cheese:11268): WARNING **: 15:53:58.327: could not generate thumbnail for /home/kaan/Videolar/Web kamerası/2020-10-01-154509.webm (video/webm) (cheese:11268): Gtk-WARNING **: 15:53:59.089: Calling org.xfce.Session.Manager.Inhibit failed: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.UnknownMethod: No such method “Inhibit” (cheese:11268): cheese-WARNING **: 15:54:00.000: Tampon belleklerin bir çoğu bırakılıyor.: gstbasesink.c(3003): gst_base_sink_is_too_late (): /GstCameraBin:camerabin/GstViewfinderBin:vf-bin/ClutterGstVideoSink:cluttergstvideosink0:There may be a timestamping problem, or this computer is too slow.

Bu çıktıyı veriyor. Son çıktı programı kapatmadığım sürece devam ediyor sürekli.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba, Xubuntu'da "Cheese" programını indirdim. Programı açtığımda görüntü kare kare hareket ediyor. Akışkan bir görüntü yok. Video kaydı yaptığım zaman seste veya görüntüde herhangi bir sorun gözükmüyor, her şey normal olarak gözüküyor. Ama anlık olarak program içindeki görüntü kare kare.

Mağaza üzerinde "GTK+ UVC Viewer (UNOFFICIAL)" programını da indirdim bu programda herhangi bir sorun gözükmüyor.

** (cheese:11268): WARNING **: 15:53:58.327: could not generate thumbnail for /home/kaan/Videolar/Web kamerası/2020-10-01-154509.webm (video/webm) (cheese:11268): Gtk-WARNING **: 15:53:59.089: Calling org.xfce.Session.Manager.Inhibit failed: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.UnknownMethod: No such method “Inhibit” (cheese:11268): cheese-WARNING **: 15:54:00.000: Tampon belleklerin bir çoğu bırakılıyor.: gstbasesink.c(3003): gst_base_sink_is_too_late (): /GstCameraBin:camerabin/GstViewfinderBin:vf-bin/ClutterGstVideoSink:cluttergstvideosink0:There may be a timestamping problem, or this computer is too slow.

Bu çıktıyı veriyor. Son çıktı programı kapatmadığım sürece devam ediyor sürekli.
İstiyorsan OBS kullanabilirsin. Linux sürümü var.

Kod:
sudo apt-get install ffmpeg
sudo add-apt-repository ppa:obsproject/obs-studio
sudo apt-get update && sudo apt-get install obs-studio

Sırayla bu komutlar ile kurabilirsin kolayca OBS'i.

Edit: Tabii sadece Debian tabanlı dağıtımlarda geçerli.

Sorunun neden kaynakladığını sanırım anladım. Yabancı kaynaklarda Open Preferences, and change these resolutions to the lowest.
gsCYj.png

gsCYj.png

2.Now restart cheese. 3.The webcam should work. Keep increasing the resolution until it stops working again.For many webcams, this limit is 640x480.
Bu şekilde bir çözüm önermişler. Preferences sekmesine giremiyorum ama çözüm olarak buymuş.
İstiyorsan OBS kullanabilirsin. Linux sürümü var.

Kod:
sudo apt-get install ffmpeg
sudo add-apt-repository ppa:obsproject/obs-studio
sudo apt-get update && sudo apt-get install obs-studio

Sırayla bu komutlar ile kurabilirsin kolayca OBS'i.

Edit: Tabii sadece Debian tabanlı dağıtımlarda geçerli.
Dediğiniz programa da bakacağım. Teşekkürler.

Bahsettiğiniz sorun iki nedenden olur.
1- Donanım yetersizdir.
2- Sürücü güncel değildir.

Çözümü burada.

Sürücü güncelemelerini sudo apt update ve sudo apt upgrade ile yapıyorsak güncel. Eğer ayarlardaki yazılım güncellemelerinden yapıyorsak yine güncel.

Donanım yetersiz mi emin değilim, farklı programlar sorunsuz çalışıyor.

Sürücü güncelemelerini sudo apt update ve sudo apt upgrade ile yapıyorsak güncel. Eğer ayarlardaki yazılım güncellemelerinden yapıyorsak yine güncel.

Donanım yetersiz mi emin değilim, farklı programlar sorunsuz çalışıyor.

Bu iki komutu deneyin.
Kod:
sudo apt-get install build-essential linux-headers-`uname -r`
Kod:
sudo dpkg-reconfigure -phigh build-essential linux-headers-`uname -r`

Yeni konular

Geri
Yukarı