Xubuntu GeForce NOW Görüntüsü Geç Geliyor

BayCoder

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar, bilgisayarımda Xubuntu kurulu. Marketten GeForce NOW kurdum ama herhangi bir oyun açtığım zaman görüntü gecikiyor. Kulaklık takıp denedim, ses saniyesinde geliyor ama görüntü geç geliyor. Daha önce Windows 8.1 kullanırken bu sorun yoktu. Bunu nasıl düzeltebilirim? @runit, @OzgunP bir fikriniz var mı hocalarım?

Speedtest sonuçlarım burada.

Sistem özellikleri:
İşlemci: Intel Pentium Dual CPU E2180.
Anakart: Gigabyte GA-EP41-UD3l (rev. 1.0)
RAM: 3 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 8500 GT.

Not: Xubuntu kapalı kaynak kodlu, NVIDIA-340 ekran kartı sürücüsü kurulu.

Öncelikle iyi forumlar, bilgisayarımda Xubuntu kurulu. Marketten GeForce NOW kurdum ama herhangi bir oyun açtığım zaman görüntü gecikiyor. Kulaklık takıp denedim, ses saniyesinde geliyor ama görüntü geç geliyor. Daha önce Windows 8.1 kullanırken bu sorun yoktu. Bunu nasıl düzeltebilirim? @runit, @OzgunP bir fikriniz var mı hocalarım?

Speedtest sonuçlarım burada.

Sistem özellikleri:
İşlemci: Intel Pentium Dual CPU E2180.
Anakart: Gigabyte GA-EP41-UD3l (rev. 1.0)
RAM: 3 GB.
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 8500 GT.

Not: Xubuntu kapalı kaynak kodlu, NVIDIA-340 ekran kartı sürücüsü kurulu.
Sürücüler başka işletim sistemiyle uyumlu olamaz ve hata verir windows 8.1 e geçmenizi öneririm

Sürücüler başka işletim sistemiyle uyumlu olamaz ve hata verir windows 8.1 e geçmenizi öneririm
Nvidia sürücüleri Linux içinde bulunuyor, hayat sadece Windows'tan ibaret değil.
İşlemci kullanımına bakar mısın oyun oynarken, Windows üzerinde akıcı olup Ubuntu üzerinde gecikme olması tuhaf.

İşlemci kullanımına bakar mısın oyun oynarken, Windows üzerinde akıcı olup Ubuntu üzerinde gecikme olması tuhaf.
a.jpg

Nvidia sürücüleri Linux içinde bulunuyor, hayat sadece Windows'tan ibaret değil.
Windows 10 daha iyi ve oyunlarda kolayca oynaya biliyosun neden ubuntuya keçsinki?
Uyumlu değilse nasıl kurulmuş? Ayrıca ben Windows sürücülerini Linux'a kurdum dememiş ki.
bazı sürücüler hata veriyor bizzat ben yaşadım

Tahmin ettiğim gibi işlemci kullanımında bir sorun var. %100 kullandığı halde takılma sorunu oluyor, dağıtımınızda ya da indirdiğiniz uygulama marketinde sorun olabilir. Aklıma bir çözüm gelmiyor maalesef.

Hocam dağıtımda bir sorun olacağını sanmıyorum. Daha önce Arch ve Linux Mint kullandım. Onlarda da sorun vardı. Uygulama marketi de olacağını sanmıyorum. Tarayıcıda da aynı sonuçlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı