Dell Ispiron Yüklü Ses Çıkış Aygıtı Yok

Bobokan

Hectopat
Daha fazla  
PC'nin modeli: Dell Inspiron N4030
Merhaba arkadaşlar dün akşam karşıma çıkan sorun bu.
Bilgisayarım bütün gün düzgün bir şekilde çalıştı, hiçbir hata görmedim.
Ayrıntı vermek gerekirse oyundan çıktıktan bir süre sonra farkettim ki ses yok!
DriverMax programını kullanarak driver'ı güncelledim. Ses geri geldi. Yeniden başlatmamı istedi, ben de başlattım. PC açılınca
"IDT High Definiton Audio" çalışmayı durdurdu. Hatası veriyor. Driver güncel. CODEC sıkıntılı sanırım diyerek CODEC'i de güncelledim hiçbir şey değişmedi. Driver'ı kaldırdım yeniden kurayım dedim. Bu sefer de
"Algılanan donanım bu IDT yazılım paketi tarafından desteklenmiyor. Kurulum yarıda kesilecek."
diyor. Halbuki Dell'in kendi sitesinden indirdiğim donanım.
Sonuç olarak, şu an driver'ım yok. Ses çıkmıyor. Driver yüklenirken hata veriyor. Hata vermesine rağmen driver yüklüymüş gibi aygıt var gösteriyor. Seçili olmasına rağmen ses simgesinde aygıt yok diyor. Bilgisayar kendiyle çelişiyor. Ben de burada kafayı yiyorum :kararsız:
edit:
Realtek'in sürücüsünü kurdum. Başarıyla yükledi. Ancak Pc açıldığında IDT HD audio çalışmayı durdurdu hatası veriyor bunu çözümünü bilen yok mu arkadaşlar! Lütfen yardım edin.

Son düzenleme:
Ya sürücü bozuk ya da sistemde bozuk olan bir şeyler var. Realtek'in bir alt sürümünü deneyin diyeceğim ama Windows 7'ye verilen teknik destek çoktan sona erdi. 8.1'e geçin derim.
Hazirana kadar idare etse diyordum, o zaman yeni bilgisayar alacağım. Bunu o zamana kadar düzeltmenin imkânı yok mudur?

Sorunu çözdüm. IDT HD Audio sürücüsü yazılımını tamamen silememişim sanırım. Tamamen sildim. Windows otomatik olarak düzgününü yükledi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı