Ya olursa korkusu nasıl yenilir?

Bu açtığım konular takıntımı arttırmıyor anlık rahatlatıyor korkumu geçiriyor.
Kardeşim sana mantıklı gözüküyor ama yaptığın mantıklı değil. Her yaptığında rahatlama isteğin daha da artacak, bu da dolaylı yoldan takıntılarını artıracak. Tek çözüm destek yoksa çare yok. Kendimde gittiğim için biraz bilirim bu işleri.

Normalde de olmayacak. Bunu anlaman gerekir.
Olmuyor işte hocam. Hislerinize söz geçiremezsiniz. Mantığınız doğru şeyi söylese dahi.

Kardeşim sana mantıklı gözüküyor ama yaptığın mantıklı değil. Her yaptığında rahatlama isteğin daha da artacak, bu da dolaylı yoldan takıntılarını artıracak. Tek çözüm destek yoksa çare yok. Kendimde gittiğim için biraz bilirim bu işleri.

Olmuyor işte hocam. Hislerinize söz geçiremezsiniz. Mantığınız doğru şeyi söylese dahi.
Şuan en az 2 konu açmam gerek kafaya ikisini de taktım ama kimseye söyleyemiyorum.

Bu konuları ne yapmalıyım?
Tek çare doktor dediğim gibi. İnsanlar genel olarak bu tarz şeyleri kendini telkin etme vb gibi şeylerle halledebileceklerini zannederler fakat o işler öyle yürümüyor maalesef. Zamanında çok denedim. Konuları ister aç ister açma ama konu açmak seni bir yere getirmez sürekli döngüye girmiş olursun. Bir şey elde edemezsin. Bir şeyden rahatlar öteki şeyden rahatsız olursun. Takıntı, takıntıyı doğurur.

Bu konuları ne yapmalıyım?
Ailen nasıldır bilemiyorum tabii ki. Zaten sorumluluk kabul etmiyorum. Verdiklerim sadece tavsiye, ister yap, ister yapma.

Geri
Yukarı