Ya Tanrı kötüyse?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kütle yerçekimi, az bilimsel makale oku hocam, Tanrı her şeyi kusursuz yarattı laflarını da geçin, dünya ve evren tamamen bir kaos içinde, bir tane bilimsel bir makale okumadan 80 yaşındaki dayıların argümanları ile yazmayın komik oluyorsunuz.

@BERWAR, hocam nerelerdesiniz ya, özledik sizi bu konularda.

Sizin sorduğunuz sorulara karşılık aynı muamele ile soru soruyorum hocam :D.
Müslüman olmayıp da çok iyi kalpli olan insanlar da var hayatta. Onların sonsuza kadar acı çekecek olması bence hiç adil değil.

Onlara bir fırsat veriliyordur hayatları içerisinde merak etmeyin. Sonuçta kimsenin nasıl öldüğünü bilemiyoruz.

Dünyanın bir sonu olacak yüksek ihtimalle, evet. Ama bu sizin anlattığınız masallar gibi olmayacak. Eğer koparsa tanrının huzuruna çıkacağım, kendisine inanmadığım için beni cehenneme gönderecek ama sonsuz adalet ve merhamet sahibi, bilime hayatlarını verenler ise tanrıya inanmadıkları için veya müslüman olmadıkları için yanacaklar. Ben de onlarla olacağım. Siz de huriler ile eğlenirsiniz artık. Peri masalından farksız.

İnanmadığın için değil çok kötülük yaptığın için cehenneme gideceksiniz.

Müslüman olmayıp da çok iyi kalpli olan insanlar da var hayatta. Onların sonsuza kadar acı çekecek olması bence hiç adil değil.
Kesinlikle değil. Önüme gelene tecavüz edeyim, 60 yaşına gelince tövbe edeyim 10 yıl namaz kılayım cennete gideyim ama ömrünü iyiliğe adayan birisi cehenneme gitsin. Komedi.

Sonunda konu kapanmadı!

Yavaş yavaş Tanrı=Allah olarak zannedenler gidiyor gibi.

Pek ihtimal vermesem de eğer bir tanrı varsa kesinlikle sadist olmalı. Başka bir yolu yok.

Bir dünya yaratıp içine insan koymanın, cennet ve cehennemi yaratmanın amacı nedir? Sınav mı? E sınavın amacı nedir o zaman?
Tanrının canımı sıkılmış yoksa?

Biraz kafa yorun be. Halen daha ayet paylaşıyorsunuz. Adamlar dini niçin yaratmış söyleyeyim mi? Toplumları, sizi, beni kontrol etmek için. Sorgulayın gençler sorgulayın.

Not: Agnostiğim.

Valla ben karışmıyorum geçen konudan moderasyon ekibi ceza verip duruyor.

Çok mantıksız geliyor bu da bana. İslam'ı savunmak için gelmedim, bende araştıranlardanım fakat inanmayan kişilerinde mantıklı bir cevap verdiğini göremedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Tüm bilim camiası tarafından kabul görülen bir şey nasıl mantıksız gelebilir?

-Allah madem o kadar merhametli ve muhteşem, neden biri inanmadığı için işkence çektiriyor?

-Seni ben ahirette göreceğim!

😂?
Gerçek her ne olursa olsun, tartıştığın kişi bir dine inanıyor veya inanmıyorsa saygı duyman gerekiyor. Bu mesajında dalga havası seziyorum.

Merak içinde okuyorum konuyu, sardı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı