Ya Tanrı kötüyse?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hep iyilik olmuyor mu? İlla birilerinin acı çekmesi mi lazım? Tanrının gücü tamamen iyilik yapmaya yetmiyor mu?

E, imtihanın ne anlamı kaldı hocam? Direk cennete gidelim o zaman, ne gerek var Dünya'ya?

Ona doğruyu, bana itaat etmesinin nasıl olacağını gösteririm? Allah bana ne yapmam gerektiğini gönderdiği elçi ve indirdiği kitap vasıtalarıyla söylemiş. Benim yapmam gereken belli. Bakın Allah o kadar merhametli ki kul hakkına girmediğiniz sürece tövbe kapısı açık oluyor. Bu yüce gönüllülük...
İnsancıl duygular ile yaklaşıyorsunuz işte, kullarını çok seven, sorgulayın beni diyen bir tanrısın ama kum tanesi kadar küçük bir canlı sana inanmıyorum dediği için komplekse giriyorsun, egonu tatmin etmek için onu sonsuz ateşlerde yakıyorsun, vay be dine bak.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Seni niye ciddiye aldıysak...
E, imtihanın ne anlamı kaldı hocam?
İmtihan olmak zorunda mı? Tüm insanlar yaşasa istediği gibi olmaz mı? İmtihan dediğiniz eşit koşullarda olur. Benim imtihanım ile Afrika'da su bile bulamayan çocuğun imtihanı bir mi? Su mu bulsun din mi bulsun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı