Ya Tanrı kötüyse?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

SMiralayS

Centipat
Katılım
22 Haziran 2020
Mesajlar
1.167
Çözümler
1
Bir kadın 4 eş alamazken, bir erkek 4 eş alabiliyor. Nerede eşitlik? En basitinden böyle. Savaş dönemi falan demeyin, bu kitap evrensel olduğunu iddia ediyor.
Mantıklı. Ben öyle Allah'a inanmıyorsunuz diye kafir diyecek halim yok bu arada. Bir keresinde benim de aklıma takılmıştı bu soru. İçin içinden çıkamadım. Kitabımızda bazı şeylerin tam bilgisi verilmiyor. Belki buda onlardan birisidir. Dediğiniz mantıklı lafım yok.
(Konuyu açtıkları için Moderasyon ekibine sevgimi ve saygılarımı sunuyorum.)
Ne, bu konu az önce kilit yemedi mi?
Açtığım konudan sonra açılmış tekrar galiba hocam.
 

Kemal Güneşli

Kilopat
Katılım
7 Ağustos 2013
Mesajlar
7.175
Makaleler
3
Çözümler
24
Yer
CA


Bu videoda çok güzel açıklanmış.
Hâlâ evrim geçiyoruz, mesela apandisit eskiden işlevli iken şu an işlevi kalmadığı kanıtlandı, eski insanlardan çok daha farklıyız, artık 20'lik dişleri çıkmayan ben dahil insanlar var, çünkü çok kullanılmıyor artık. Bileğimizde eskiden olan kalın bir kemik şu an ben dahil çoğu insanda yok, eskiden ağaçlara tırmanmaya yardımcı olduğu için her insanda varmış hemen hemen, sana attığım videoları izle böyle bilimsel kanıtları olmayan videoları değil.
 

Kemal Güneşli

Kilopat
Katılım
7 Ağustos 2013
Mesajlar
7.175
Makaleler
3
Çözümler
24
Yer
CA
Yahu kardeşim, ben bunları izledim. Bana atma şöyle videolar komik çünkü inandırıcı değil. Sen benim attıklarımı izle de kafanda evrimle alakalı soru işareti hâlâ kalırsa ben anlatayım sana.
 

Tyrant

Centipat
Katılım
13 Mayıs 2020
Mesajlar
1.357
Çözümler
3
Tanrı'nın bir sürü versiyonu var, ineği var put olanı var. Çoğu dinde de varlığının insan aklıyla algılanamayacak kapasitede olduğu yazıyor. Tanrı var yok kavgasına çevirmeyin tekrar konuyu buradaki olay iyi mi kötü mü diye sınıflandırmaya çalışmak ki yine insan aklı ile yapılamayacak bir şey.
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yukarı