Ya Tanrı kötüyse?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sakin ol Kemal, sakin ol. Bir linç daha yersen sonucunda olacaklara karşılık 50 yıl ban yiyebilirsin. Sakin ol.

Tamamdır, kusura bakmayın artık bu konularda biraz daha temkinli davranıyorum.

Senin hayatının amacı görünmez bir varlığa yaranıp cennette huri ile yaşamak olabilir. Kendini şartlandırmışsın, tabii olmaz dersin.

Eğer tartışmada söylenen radikal görüşleri kaldıramıyorsanız bu sizin sorununuz.

Bir şeye çoğunluğun inanması onu doğru mu yapar?

Dinde zorlama yok inanmayabilirsiniz ama arkanızdan bir köpek koştursa tüm bildiğiniz duları okursunuz.

Gülücük atanlar az daha sabredin ne var şurada bi 50-60 sene ömrümüz var. Yalnız ölürken Azrail (a.s.) geldiğinde böyle güleceğinizi hiç zannetmiyorum.

Hocam böyle diyerek adamlar soğuyor sadece, biraz merakları varsa o merakta gidecek. Cem Karacaydı sanırım cami de yaptığı bir davranış yüzünden azar yemesi üzerine uzun bir süre camiye gitmemişti. Böyle şeylere sebep olmayalım, sanal bile olsa.

Sakin ol Kemal, sakin ol. Bir linç daha yersen sonucunda olacaklara karşılık 50 yıl ban yiyebilirsin. Sakin ol.

Tamamdır, kusura bakmayın artık bu konularda biraz daha temkinli davranıyorum.

Senin hayatının amacı görünmez bir varlığa yaranıp cennette huri ile yaşamak olabilir. Kendini şartlandırmışsın, tabii olmaz dersin.

Eğer tartışmada söylenen radikal görüşleri kaldıramıyorsanız bu sizin sorununuz.

Bir şeye çoğunluğun inanması onu doğru mu yapar?
Arkadaşım Müslüman olmak zorunda değilsin. Müslüman değilsen illaki dini eleştirirsin bu normal bir şey. Ama kimse kalıp peygamberimize iftira atamaz veya Allah'a sövemez. Bunlara ''radikal görüş'' diyorsan orasını bilemem. Ayrıca bu kadar insanın inanması doğru yapmaz elbette ki ama her insanın bir bildiği vardır ki Allah'a inanıyordur veya inanmıyordur.

Dinde zorlama yok inanmayabilirsiniz ama arkanızdan bir köpek koştursa tüm bildiğiniz duları okursunuz.
Komedisiniz resmen ya. Benim o köpekten kurtulmam köpeğe, bana ve çevresel şartlara bağlı. Eğer bu tanrı o köpeği peşime takıp sonra bıraktırıyorsa ya tanrı benim korkmamdan zevk alıyor ya da canı sıkılmış.
Allah'a sövemez.
Tanrıya sövmek dini eleştiri değildir. İnsanın kendi seçimidir fakat ne eleştiridir ne bir tartışmadır. İkisini karıştırmayın lütfen.
peygamberimize iftira atamaz
Hoşunuza gitmeyen şeylere genelde "iftira" diyorsunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı