Ya Tanrı kötüyse?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu akşam din günü herhalde herkes bir din konusu açıyor.

Tanrı kötü ise baştan zulüm ederdi. Bu kadar basit. Ha koronayı zulmetmek görüyorsanız o sizin sorununuz. Hadi iyi akşamlar. Boş konu.

Yapılmasaydı şu an Mekke hac ülkesi değil haç ülkesi olacaktı. İslam yerine ateş yakıp etrafında toplanıp günah çıkarıyor gibi yapacaktık sanki şişe çevirmece oynuyor gibi.
Demekki İslamiyet barış dini değilmiş, sırf diğerleri de inanacak diye savaş yaptınız, insanlar öldü. Teşekkür ederim tartışmanız için, sonuca erdirmiş olduk.

Bu nasıl bir cevap?

Kimse kalkıp da Allah'a vs. küfür etmedi.

Allah aynısını yapmıyor mu? Ölene kadar Ateist olarak kalsam ahirette işkence çekmeyecek miyim?

Fakat Allah sana tüm kaynakları sunuyor. Ben sana bir kitap indirdim, peygamber gönderdim. Sana nefes alabilmen için ağaç, yiyebilmen için yiyecek yarattım. Sana benim varlığımı kanıtlayacak her şeyi gösterdim. Bunları düşünebilmen için de, "İrade" diye bir şey tayin ettim. E, bunları düşünerek zaten Allah'ın varlığını bilemez misin? Ölene kadar ateist olacağını bilemeyiz.

Yapılmasaydı şu an Mekke hac ülkesi değil haç ülkesi olacaktı. İslam yerine ateş yakıp etrafında toplanıp günah çıkarıyor gibi yapacaktık sanki şişe çevirmece oynuyor gibi.
Şimdi de şerefiz şeytan diyerek taş fırlarıyorlar, ben fark görmüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı