Ya Tanrı kötüyse?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana nedense korktuğunuz için inanıyorsunuz gibi geliyor.

Hayır beni rabbim kulluk etmem yarattı inanıyorum dinim İslam elhamdulillah müslümanım niye siz annenizi babanız korktuğunuz içinmi seviyorsunuz anlamadım.

Tanrı kurallar koymuş, mesela 4 eşe kadar izin var 😁

İkimiz de cennete veya cehenneme gideceğiz. Aynı mükafat var.

Homo Sapienler ve egoları...
4 eş e izin var evet ama o konudaki en ufak bir haksızlığın da bizim (cehennem) dediğimiz yerede götüreceğini biliyorsun değilmi. Her kafasına esen yapamaz bunları. Bu konular saç teli ile bağlı.

Bak İslam'da diyor ki ilk insan Adem ve Havva, Cennette ki bir ağaca yaklaşmamaları emredildiğinde yaklaştıkları için Dünyaya gönderilmişler.
Tamam şimdi Afrika'da ki çocuğun açlık çekmesinin asıl sebebi de Adem ve Havva'nın o günahı işlemesiydi.
Kadının şiddete uğramasının, insanların açlıktan, ondan bundan ölmesinin sebebi de Adem ve Havva, niye? O günah işlenmeseydi biz böyle olmayacaktık belki ha?

Afrikada ki çocuğun açlık çekmesinin sebebi orasının sömürülmesi değil midir? Vebali, sömürenlerin üzerindedir. Bir diğer vebal ise sömürürken ses çıkarmayanlarındır.
"

Kim bir kötülük görürse, onu eliyle değiştirsin. Şayet eliyle değiştirmeye gücü yetmezse, diliyle değiştirsin. Diliyle değiştirmeye de gücü yetmezse, kalbiyle düzeltme cihetine gitsin​

"

Ben de derim ki ya kulum sen beni red ettin, bana inanmadın belki aşağıladın ama ben yerin ve göklerin yaratıcısı, sonsuz kudrete sahip biri olarak sizleri affediyorum, zaten dünyada çok büyük kötülükleriniz olmamış hatta iyiliğiniz dokunmuş derim.
Bunu siz dersiniz. Belki bizim inandığımız Tanrı'da böyle yapacak. Aklımız belirli bir yere kadar yetiyor hocam. Ben dahil hepimiz Tanrının var olup olmadığını ölene kadar anlayamacağız. Belki siz haklısınız bilemeyiz. Ama bana göre Tanrı bizi yarattı ve ona ibadet etmemizi istiyor. Çünkü onu tanımamızı istiyor.

4 eş e izin var evet ama o konudaki en ufak bir haksızlığın da bizim (cehennem) dediğimiz yerede götüreceğini biliyorsun değilmi. Her kafasına esen yapamaz bunları. Bu konular saç teli ile bağlı.
4 eş alıyorsun ve hepsini tam tamına eşit seveceksin öyle mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı