Yabancı dil bölümü ve yabancı ülkede yaşam

caner0102

Hectopat
Merhabalar başlıkta da gördügünüz üzere konu yabancı dil. Henüz 10. sınıf öğrencisiyim, yabancı dile ilgim, alakam ve kavrama seviyemin yüksek olduğunu düşünüyorum (etrafımdaki insanlar da aynı gorüşe sahip) ayni zamanda büyük ihtimal ile yabancı dil bölümünü seçeceğim. Benim yabancı ülkede yaşamak gibi hayallerim var eğer gidersem beni neler bekliyor ozellikle Amerika ve Rusya'yı düşünüyorum. Yaşam şartları, kültur farklılığı bunları öğrenmek istiyorum eğer bilgisi olan var ise görüşlerini ve düşüncelerini benimle paylasmalarını rica ediyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağlık tarafında Amerika her halde seçebileceğin en kötü ülke olacaktır, allah korusun ciddi hastalığın olsa evi barkı satmadan hastane faturalarını ödeyemezsin. :D Herkesin bildiği gibi tuvalette taharet musluğu yok onu ekstradan alman gerekiyor. Ama bunların dışında insan olursan buradan farkı yok, hele ki dil olarak da alıştığında ha Türkiye ha Amerika. İnsanları hatta bana göre daha tercih edilebilirler.

Sağlık tarafında Amerika her halde seçebileceğin en kötü ülke olacaktır, allah korusun ciddi hastalığın olsa evi barkı satmadan hastane faturalarını ödeyemezsin. :D Herkesin bildiği gibi tuvalette taharet musluğu yok onu ekstradan alman gerekiyor. Ama bunların dışında insan olursan buradan farkı yok, hele ki dil olarak da alıştığında ha Türkiye ha Amerika. İnsanları hatta bana göre daha tercih edilebilirler.
Merhaba benim bildiğim her öpüşmede bağışıklılık sistemimiz güçleniyor bence Amerika namus önemsemeyen bir ülke bence bu arkadasımız Amariğada bol bol öpüşürse hasta olmaz sorun kökten çözüm :depresyon::depresyon:

Merhaba benim bildiğim her öpüşmede bağışıklılık sistemimiz güçleniyor bence Amerika namus önemsemeyen bir ülke bence bu arkadasımız Amariğada bol bol öpüşürse hasta olmaz sorun kökten çözüm :depresyon::depresyon:
Ne içtiyseniz, good stuff imiş. :D Öpüşen her yerde öpüşüyor ama neredeyse her şeyine karşı olduğum TÜrkiye'de çok yanlış/eksik olan sağlık sistemimiz bile Amerika'da olandan iyi gibi. Doktora gitmeye, ilaç almaya korkar insan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne içtiyseniz, good stuff imiş. :D Öpüşen her yerde öpüşüyor ama neredeyse her şeyine karşı olduğum TÜrkiye'de çok yanlış/eksik olan sağlık sistemimiz bile Amerika'da olandan iyi gibi. Doktora gitmeye, ilaç almaya korkar insan.
Amerika hastahaneleri ile ilgili pek bilgim yok dalga geçiyorum :D:D

Batı ülkelerinde Türkiye'de ki günlerini özlersin açıkcası, orada aile kavramı vs. yok. Ülkende ki garip olaylar da yok, rahat yaşamın olur falan ama dediğim gibi aile ortamını bulamazsın. İngilizceni geliştirmek için kısa süreli anadili ingilizce olan ülkelere gidebilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı