Yabancı dil geliştirme

RamsesJX

Kilopat
Arkadaşlar merhabalar, önümüzdeki sene iyi bir ingilizceye sahip olmak için İrlanda'ya gitmeyi planlıyorum ve orada dil kursları alıcam ama bu kadar büyük bir mevlaya biriktirip sahip olmama rağmen belkide bu parayı daha iyi kullanabilirim diye düşünüyorum, bu yüzden buraya konu açmaya karar verdim, öncelikle diğer forumlardan ziyade buraya açmamın sebebi burada uzun süredir varım ve gerçekten kaliteli kendini geliştirmiş insanlarla beraberiz bu forumda. Yardımlarınızı bekliyorum. İşin aslına bakılırsa ortalama 40 bin TL civarı bir nakitim var bu beni 3 ay boyunca İrlanda'da okutur orada kaldırır üstüne de param kalır ama gerçekten ucuz olmayacak bunun yanında orada 3 ay İngilizce kursu alıcam, iyi bir ingilizce öğrenicem çünkü oradaki insanlarla ingilizce konuşmak zorunda kalıcam ki bu çok çok iyi ama... Türkiye'ye geldiğimde yine Türkçe konuşucam ve yine bildiklerimi unutucam unutmasam bile sosyal dilim zayıflayacak, şu anda İngilizce seviyem iyi hazırlık sınıfını yarı dönemde geçtim ve uzun zamandır dahada geliştirmek için araştırmalar yapıyorum. İngilizce'yi bir an önce(2-4 sene) ana dilim seviyesine getirmek istiyorum ve başka bir dile geçiş yapmak istiyorum artık tek dil yetmiyor sizde biliyorsunuz, sizlerden istediğim önümüzdeki 4 sene boyunca özellikle ekonomi alanın da gerek terimsel gerek sosyal dil bakımından kendimi nerelerde geliştirebilirim ? Turizm'in ölmesi beni otellerde de çalıştırmadı ki gerekli yerlere başvurmuştum hatta tanıdıkta soktuk ama durumu gördüm sadece Türk var, geliştiremiyorum kendimi. Bana bu konuda yardımcı olun kardeşlerim, abilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaç yaşındasın? Şahsen ben 40.000 TL harcamak istesem bunu 3 ay İrlanda'da bulunarak harcamazdım.

Yaşım 19, zaten 40.000 TL değil harcayacağım para en fazla 30 bin ama yine çok bu yüzden çok araştırıyorum ve yardım istiyorum, sen olsan nabardın mesela ?

Ben olsam üniversitemi okurum, üniversitenin 2. senesinde erasmus veya work and travel yapıp yurtdışına çıkarım. Boşu boşuna 30.000 TL harcamama gerek kalmazdı. Ayrıca bazı dil kursları var onlarda eğitim olarak insanları yurtdışına çıkarıyor. İlla durumum acilse onlara giderdim. Ama dediğim gibi önümüzde daha bir sürü zaman olacak. O parayı biriktirirsen kalıcı olarakda yurtdışında kalabilirsin.

Siz tatilcileri burada aramayın, direkt onları memleketlerinde bulun :) İngilizce konuşulan ucuz memleketlerden birine giderek bunu yapabilirsiniz. Kurs olabilir ama ben kursa pek sıcak bakmıyorum -tabii ki İngilizceniz belli seviyenin üstündeyse-. Ona ayıracağınız vakti parası önemli olmamakla beraber bir işe, çalışmaya harcasanız hem para kazanırsınız hem de insanlarla bol bol konuşursunuz. Gramerinizde ve kelime bilginizde çok ciddi eksiklik yoksa dediğimi düşünün derim. Dediğimi yapabilmeniz için B2-C1 seviyesi bir İngilizce yeterli olacaktır.

Amacınız anadil gibi konuşmak ve CV'nize akıcı İngilizce yazmaksa, olay budur. Fakat siz diyorsanız ben CV ile kalmayıp çalıştığımda da ciddi görüşmelerde bulunacağım, yoğun bir meslek terminolojisini aktif kullanacağım; kursa vereceğiniz para helali hoş olsun :)

Siz tatilcileri burada aramayın, direkt onları memleketlerinde bulun :) İngilizce konuşulan ucuz memleketlerden birine giderek bunu yapabilirsiniz. Kurs olabilir ama ben kursa pek sıcak bakmıyorum -tabii ki İngilizceniz belli seviyenin üstündeyse-. Ona ayıracağınız vakti parası önemli olmamakla beraber bir işe, çalışmaya harcasanız hem para kazanırsınız hem de insanlarla bol bol konuşursunuz. Gramerinizde ve kelime bilginizde çok ciddi eksiklik yoksa dediğimi düşünün derim. Dediğimi yapabilmeniz için B2-C1 seviyesi bir İngilizce yeterli olacaktır.

Amacınız anadil gibi konuşmak ve CV'nize akıcı İngilizce yazmaksa, olay budur. Fakat siz diyorsanız ben CV ile kalmayıp çalıştığımda da ciddi görüşmelerde bulunacağım, yoğun bir meslek terminolojisini aktif kullanacağım; kursa vereceğiniz para helali hoş olsun :)

Teşekkür ederim bunuda değerlendiricem :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı