Yabancı dil geliştirme

HABAR

Kilopat
Makaleler
18
Daha fazla  
Hepinize merhabalar. İngilizce dili bazında sorduğum bu soru için sizlerden yardım istiyorum. A2 düzeyindeyim. Okuduğumu genel hatlarıyla anlayabiliyor ve (biraz tarzanca olsa bile 😃 ) konuşabiliyorum. Sizce kendimi biraz daha geliştirmek için ne yapmalıyım?
Halihazırda yaptıklarım;
Linus Tech Tips, Techquickie, Gamers Nexus, Hardware Unboxed, Optimum Tech gibi YouTube kanallarını izliyorum.
Reddit'te (bazen) takılıyorum.
Bir de elimde Oxford Yayınları'nın Listening parçaları var. Onlardan yararlanıyorum.

Tavsiyelerinize açığım. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

İmkanın el veriyorsa ingilizce konuşulan bir ülkede 2-3 ay kalman olacaktır. Konuşma açısından sana katkıda bulunacaktır.

İmkanın yok ise online oyunlarda (ufak gruplar halinde olan partyler de ) vakit geçirebilirsin. Discord gruplarına katılabilirsin. WoW'un bu anlamda bana katkısı çok olmuştur.

Eğer ingilizce konuşan biriyle konuşmaz veya ingilizce konuşulan bir ülkeye gitmezsen ne yaparsan yap dediklerin kağıt üstünde kalır. Bir dil konuşulmadan ASLA öğrenilmez. Tavsiyem ise maddiyatın el veriyorsa yurt dışına gitmen valla az bir sey konuşgansan 2 ayda söker gelirsin.

İmkanın el veriyorsa ingilizce konuşulan bir ülkede 2-3 ay kalman olacaktır. Konuşma açısından sana katkıda bulunacaktır.
Eğer ingilizce konuşan biriyle konuşmaz veya ingilizce konuşulan bir ülkeye gitmezsen ne yaparsan yap dediklerin kağıt üstünde kalır. Bir dil konuşulmadan ASLA öğrenilmez. Tavsiyem ise maddiyatın el veriyorsa yurt dışına gitmen valla az bir sey konuşgansan 2 ayda söker gelirsin.
Arkadaşlar yurt dışına gitme imkanım yok. Yine de cevaplarınız için teşekkürler.

Ben kitap ve İngilizce siteler okuyarak öğrendim. A2 isen okumaya ve dinlemeye, izlemeye devam. Bilimsel makaleler okuyarak kelime hazineni genişlet. YDS gibi sınavların grammer sorularını çöz.

Yurt dışı şart değil. Speaking de konuşma sıklığına bağlı olarak zamanla gelişir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı