Yabancı dil kursundan alinan sertifika hangi is imkanlarini sunuyor?

nefsdead

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,
Üniversite'de turizm mi ya da İngilizce dil edebiyatı mı okusam diye cok kararsizim. direkt dil kursundan aldigim sertifika bir is bulmam icin yeterli mi? (otel, özel ders, devlet veya ozel kurumlarda ogretmenlik vs.)Onerileriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende C2 sertifikası mevcut işte kullanma avantajlarını daha ben yaşayamadım fakat kursta ki diğer kişilerden öğrendiğim kadarı ile sadece CV yazarken belgeni kanıt olarak koymaktan başka bir işe yaramıyormuş denilene göre. Birisi de bazı rehberlik firmalarında C1 ve C2 sertifikasının rehber olarak işe girmemizde yardımcı olduğunu söylemişti doğrusu nedir bilemiyorum. Bende seneye üniversite öğrencisi olacağımdan dolayı açıkçası para kazanma yolu olarak özel ders vermeyi planlıyorum çünkü bazı veliler (örnek; arkadaşlarımın velileri) belge görmek istiyor haliyle bu da ek bir avantaj olacaktır özel ders konusunda. Devlet ve özel öğretmenliğe gelirsek bildiğim kadarı ile öyle bir şey yapılmıyor her türlü diploma isteniyor.

Bende C2 sertifikası mevcut işte kullanma avantajlarını daha ben yaşayamadım fakat kursta ki diğer kişilerden öğrendiğim kadarı ile sadece CV yazarken belgeni kanıt olarak koymaktan başka bir işe yaramıyormuş denilene göre. Birisi de bazı rehberlik firmalarında C1 ve C2 sertifikasının rehber olarak işe girmemizde yardımcı olduğunu söylemişti doğrusu nedir bilemiyorum. Bende seneye üniversite öğrencisi olacağımdan dolayı açıkçası para kazanma yolu olarak özel ders vermeyi planlıyorum çünkü bazı veliler (örnek; arkadaşlarımın velileri) belge görmek istiyor haliyle bu da ek bir avantaj olacaktır özel ders konusunda. Devlet ve özel öğretmenliğe gelirsek bildiğim kadarı ile öyle bir şey yapılmıyor her türlü diploma isteniyor.

Peki rehberlikte, özel derste diploma istenir mi?
Garanti olsun diye üniversite okusam iyi olur fakat bölümde kararsızım.

Peki rehberlikte, özel derste diploma istenir mi?
Garanti olsun diye üniversite okusam iyi olur fakat bölümde kararsızım.
Özel derste isteyen veliler belki olur zorunlu değil, belge de zaten İngilizce bildiğinin bir kanıtı olur veliler için yoksa resmi bir şeyle karşılaşmazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı