Yabancı dil nasıl öğrenilir?

Teknocuk

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. 14 yaşındayım ve yabancı dil olarak sadece İngilizce biliyorum. İngilizceyi de tam olarak nasıl öğrendim bilmiyorum. Yıllar içinde oyunlardan, videolardan, dizilerden ve filmlerden duyduğum kalıplar, kelimeler, cümleler sayesinde şu an İngilizce seviyem B2 ile C1 arası ancak başka bir dil daha öğrenmek istiyorum. Aklımda Fransızca veya Almanca var. Bu iki dilden birini B2 seviyesine kadar getirmek istiyorum. Nasıl öğrenebilirim? Ayrıca bu sene LGS sınavına gireceğim. Derslerimde iyiyim ancak beni meşgul eder mi bilmiyorum. Bu konuda da tavsiye verirseniz çok mutlu olurum.

Oyunlardan veya videolardan öğrendiğin İngilizce pek işini görmez. Bir bilenden ders almalı ve pratik yapmalısın. Kelimelere ve cümlelere hakim olmalısın. Bu yılda LGS varmış kafanı başka şeylere çok takma. Derslerine önem ver. :)

Oyunlardan veya videolardan öğrendiğin İngilizce pek işini görmez. Bir bilenden ders almalı ve pratik yapmalısın. Kelimelere ve cümlelere hakim olmalısın.
İngilizceyi biliyorum zaten. Girdiğim sınavlardan anladığım kadarıyla B2-C1 seviyesindeyim. Fransızca veya Almancayı nasıl öğrenirim onu sormuştum ama gene de teşekkür ederim.

Ben de daha dün Almanca öğrenmeye başladım.
Duolingo diye bir uygulama indirdim bu uygulamadan çok bir şey beklemiyorum fakat temel kalıpları öğrenirim diye düşünüyorum, Almanca dizi izlemeye, şarkı dinlemeye başladım.
Oyunları vs. Almanca yaptım ingilizceyi de bu şekilde öğrenmiştim.
Mesela merak ettiğim şeyleri hemen Çeviriden bakıyorum aklıma ne gelirse.

Yeni konular

Geri
Yukarı