Yabancı Dil Ne İşe Yarar?

O kadar cok is kacirdim ki Ingilizce bilmememden dolayi, sayisini unuttum. Suan Taksim'de kursa yazildim ve cok mutluyum. Hayalimde yurtdisinda bir ailenin yaninda kalmak var. Ingilizce yukarida arkadaslarin dedigi herseyi de beraberinde getirir. Gec olmadan ögren :)
Biliyorum zaten :).
Seninde boş yere kurslara para harcamana gerek yok, film falan izleyince kendiliğinden öğreniyor insan.

Hiçbir şey olmasa bile filmleri, dizileri orijinal dilinde izlersin. Sırf animeleri orijinal dilinde izlemek ve Japonya'ya özel çıkarılan JRPG'leri oynayabilmek için Japonca öğrenmek istiyorum mesela.

İşe girerken çok önemli olması haricinde her şeyi orijinal dilinde deneyimlersin, farklı kültürler tanıyıp ufkunu genişletirsin. Hafıza için de olumlu katkı sağlar.
Kursa boş yere para verme demişsin arkadaşa ama bir dili hiç bilmeyen biri filmlerden öğrenemez. Bilen birinin pratiğini geliştirmeye yarar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı