Yabancı Dizi ve Film Önerisi

Evet o da zamanda yolculuk ama onun açısı da bambaşka, JFK suikastını önlemeye çalışıyor. Sonunda ağlatıcı bir dizi.

Sherlock her sezon 3 bölüm ona göre iyi. O da her bölümü dehşet ama adamlar dizi yapmasını biliyor.
11.22.63 diye bir filmden haberim yoktu merak ettim izleyeceğim, öneri için teşekkür ederim.

1- Westworld
2- Sherlock
3- Blue Mountain State ( En sevdiğim dizidir)
4- Black Sails
5- Power
6- Spartacus
7- Strain

Bu saydıklarım hep farklı türde bana göre baş yapıt. IMDB puanlarına bakarsan zaten kötü diziler olmadığını anlarsın. Korkudan,komediye farklı farklı diziler sundum sana. İlk başta Blue Mountain State'i izle derim çünkü bölüm başına 20 dakika ve nasıl geçtiğini anlamıyorsun. Çok komiktir. Black Sails, korsanların altınlar, İngiliz ve İspanyol donanmalarıyla mücadelesini konu alıyor. Strain, bilim kurgu türünde bir baş yapıttır. Power, 50 Cent'in yapımında da rolü olan bir dizidir. Kendisi de oynuyor, konusu uyuşturucu. Sherlock Holmes, ünlü dedektif. Westworld, bilim kurgu ve cidden çok farklı bir dizi.

Black Mirror da izlemeye değer güzel bir dizi. Her bir bölüm tamamen birbirinden farklı konu ve oyuncular içeriyor. Fakat ortak konu ise teknolojinin zararları çevresinde dönüyor diyebiliriz. Her bir bölümü ayrı bir güzel ve bir o kadar da ilgi çekici.

Dizi olarak Peaky Blinders ve Taboo öneririm. Her ikisi de Steven Knight adlı dahi yönetmenin imzasını taşımaktadır, güzel dizilerdir.

Film olarak ise, Eastern Promises (Şark Vaatleri) biraz eski bir filmdir ama iyidir.

Ve Maniac'ı öneririm. 2012 versiyonunu. Çok sağlam bir filmdir.

Yüzüklerin Efendisi'nin ardından Leon izleyebilecek kapasitem var :)
O zaman;
  1. In Bruges
  2. No Country for Old Men
  3. Snatch
  4. Se7en
  5. Warrior
  6. Lock, Stock and Two Smoking Barrels
  7. Goodfellas
  8. Taxi Driver
  9. Nightcrawler
  10. Perfume: The Story of a Murderer
Aklıma ilk gelenler bunlar. Kesinlikle rastgele yazdığımı düşünmeyin.
Hepsini en az 2-3 kere izledim. Her izlediğimde de zevk aldım.
İyi seyirler :)

Geri
Yukarı