Yabancı firmalar dışarıdan işçi alıyor mu?

Rustyn

Hectopat
Evet bu bayağı merak ettiğim bir konu aslında. Birkaç araştırma yaptığımda Qatar, Emirates, Lufthansa gibi havacılık şirketlerinin daha önce işe alım yaptığının yazdığını gördüm. Günümüzde de bu tür şirketler dışarıdan yabancı işçi almaya devam ediyorlar mı diye merak ettiğimden böyle bir konu açmak istedim. Ayrıca işe alım konusunda ne gibi değişiklikler yaptığını da merak ettiğimden bu şirketlerin işe alım şartlarına bir baktım. Türkiye'de daha önce zorunlu olmayıp şu an zorunlu olan Üniversite diploması bahsedilen şirketler için şu anlık zorunlu gözükmediğini fark ettim. Tabii bunun yanında bu şirketlerde çalışmak için sadece şartları karşılamak yetmez üstüne tecrübeli bir kabin memuru olmamız lazım, bunun farkındayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lise mezunu da alıyorlar, üniversite şart değil. :D Kabincilik için soruyorsan tip, diksiyon, dil bilgisi, (Türkçe, İngilizce ve Avrupa'da konuşulan herhangi bir dil bil) belki bir miktar iş tecrübesi. Yeterli.

Peki sizce üniversite olarak Sivil Havacılık bölümü okumalı mıyım yoksa bu zaman zarfı içerisinde daha önceki konularımda da bahsettiğim gibi İngilizce tarafında daha fazla akıcılığı yakalayabilmek ve Rusçayı öğrenebilmek adına bir kursa mı gitmeliyim? Hangisinin bana daha fazla yararı olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı