Yabancı ülkeye taşınmak

GLL

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisliği
18 yaşıma girmeme birkaç yıl kaldı, babam yarı varlıklı bir insan ve parasının çoğunu da benim geleceğime atamış bir insan, Türkiye'de yaşarsam bir ev, arabam ve babam emekli olduğunda büyük bir dükkan sahibi olacağım. Fakat bunun yerine ben kendimi geliştirip yabancı ülkeye gitmek istiyorum, 4 adet kodlama dili bilmekteyim (PHP, HTML, CSS, JS). Amacım yabancı ülkede 50 yıl çalışmak değil, belli bir yatırımlarla düzen kurmak. Tabii ki Türkiye'de yaşarsam çok daha lüks yaşarım hatta belki hayatımın sonuna kadar çalışmama bile gerek kalmaz, fakat ben daha fazlasını istiyorum en azından. Diğer yıl İngiltere'ye gidip geleceğim, babam üniversite için Finlandiya ben ise Kanada düşünüyorum. Daha önce yurt dışına çıkmış veya şu anda 18 yaşından büyük olup yurt dışında çalışan / işini kuran insanlar varsa tavsiyelerini dinlemek isterim. Green Card'dan bahsetmezseniz sevinirim, şans işi olduğunu biliyorum. Lise bitince bende başvuracağım fakat arkasına yaslanılacak bir şey değil.

İngilizce testinde B1 ikinci testimde B2 yapmış bulunmaktayım, çok akıcı konuşamasam da insanlara derdimi anlatabilir veya dinleyebilirim problem yok. Öneriler için şimdiden herkese çok teşekkür ederim. Soranlar olursa diye belirteyim, lise 2 okumaktayım yaklaşık 2 yıl kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba öncelikle bunları düşünmek için daha çok küçüksünüz, babanızın mesleğini öğrenip İngilizcenizi bir daha geliştirip green card'a başvurabilirsiniz, bu sıralarda çok kişi çıkıyor başka ülkeye gittiğiniz zaman hayat kurmanız çok uzun zaman sürer, ve ayrıca kanada İngiltere gibi ülkelere yazılımcı olarak çok zor koç üniversitesi gibi ünlü üniversiteden mezun olanları alıyorlar sizin şansınız çok düşük ve ayrıca tecrübeniz yok.

Merhaba öncelikle bunları düşünmek için daha çok küçüksünüz, babanızın mesleğini öğrenip İngilizcenizi bir daha geliştirip green card'a başvurabilirsiniz, bu sıralarda çok kişi çıkıyor başka ülkeye gittiğiniz zaman hayat kurmanız çok uzun zaman sürer, ve ayrıca kanada İngiltere gibi ülkelere yazılımcı olarak çok zor koç üniversitesi gibi ünlü üniversiteden mezun olanları alıyorlar sizin şansınız çok düşük ve ayrıca tecrübeniz yok.
Daha küçük olduğumun farkındayım , fakat ailemde akrabalarım aracılığıyla beni ünivesitede okutmayı düşünüyor. Yeterli seviyede ingilizcem bulunuyor , güzel bir üniversite veya ünlü bir özel üniversiteye girsem alınma şansım olur mu ?

Daha küçük olduğumun farkındayım , fakat ailemde akrabalarım aracılığıyla beni ünivesitede okutmayı düşünüyor. Yeterli seviyede ingilizcem bulunuyor , güzel bir üniversite veya ünlü bir özel üniversiteye girsem alınma şansım olur mu ?
Evet, yazılımcı olarak giderseniz öz geçmişinize (cv) bakıyorlar bir aile dostumunuz koç üniversitesinden gitmişti oradan biliyorum İngilizcenizi kötü olsa bile iyi bir üniversite ile Türkiye'nin büyük şirketlerinde çalışabilirsiniz.

Çok uzaklara bakarsan önünü göremezsin. Hayatın ileride ne getireceğini bilemeyiz. Bugün paran var yarın pulun yok. Geleceği çok uzakta aramayın şimdi yapabileceklerinize ve isteklerinize odaklanın. Başarılı bir öğrenim hayatı güzel bir başlangıç. Sağlıcakla kalın. Bu arada üniversiteyi dışarıda okuma sandığınız kadar zor değil kafanızı pek takmayın zamanı geldiğinde yardımcı olabilirim halihazırda bu yaz Almanya'daki bir üniversiteye geçiş yapacağım. Üniversite sınavınıza odaklanın.

Çok uzaklara bakarsan önünü göremezsin. Hayatın ileride ne getireceğini bilemeyiz. Bugün paran var yarın pulun yok. Geleceği çok uzakta aramayın şimdi yapabileceklerinize ve isteklerinize odaklanın. Başarılı bir öğrenim hayatı güzel bir başlangıç. Sağlıcakla kalın. Bu arada üniversiteyi dışarıda okuma sandığınız kadar zor değil kafanızı pek takmayın zamanı geldiğinde yardımcı olabilirim halihazırda bu yaz Almanya'daki bir üniversiteye geçiş yapacağım. Üniversite sınavınıza odaklanın.
Teşekkürler önerin için , almanca zor bir dil mi ? bizim okulumuzda almanca öğretmiyorlar şuanda.

İngilizceyi biraz daha geliştirmeniz, en azından C1 yapmanız iyi olur. Ben 7. sınıfım ve B1 hatta B2 İngilizcem var. Artık İngilizce yabancı dil bile değil. 3. dil lazım. Hatta belki de 4. dil de lazım.
Hocam 7. sınıf olduğunuz olduğu çok belli, çoğu ülke İngilizce dilini kullanıyor İngilizce global bir dildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı