Yabancıların Türkiye FH4 fiyatlarını fark etmesi

İronidir inşallah.

Komik olanı anlayamadım.

Tepkini ülkeyi yönetenlere göstermen lazım, firmalara değil. Dünya'da en ucuza oyun satılan ilk 3 ülkeden biriyiz ve buna rağmen bu fiyatlar bize pahalı geliyorsa bunun suçlusu ülkenin yöneti midir? Halkın alım gücünün düşük olmasının nedeni belli.

Ayrıca 60 birim 90 birim konusu da doğru bir yaklaşım değil. Japonlar 60 birim olan oyuna kaç birim veriyorlar bir bak istersen. Önemli olan alım gücü, para biriminin değeri değil.

Ne alaka benim yazdığımı okursan hala bu fiyatta kötü diyerek tepkimi belirttim.

Ryzen 5600X'e bile dandik bir soğutucu koymuşlar zaten. O tarz işlemcilerde de stok fan kullanan kaç insan vardır? Onu aldıktan sonra sıvı soğutucu seçiyorsunuz. Otomatik olarak kafa o yöne dönüyor.
Mesele o değil işte, İ7-11700K anca R5 5600X'e kafa tutuyor.

İşlemci, yükte 104 dereceyi görüyor. (Kullanılan soğutucu Noctua markalı.)

Bunu soğutmak için, 360MM gibi sıvı soğutma lazım.

Anakart derken, ekstradan masraf çıkıyor...

Ne alaka benim yazdığımı okursan hala bu fiyatta kötü diyerek tepkimi belirttim.
Çok alaka. Kötü olan fiyat değil, senin alım gücün. Bunun da nedeni firmalar değil. Para birimi değeri olarak 450 birime satılması gereken oyunu 90 birime satıyorlar, Dünya'daki en uygun fiyatı veriyorlar ama sen hâlâ pahalı diyorsan bizim alım gücümüz neden düşük diye düşünmen gerekiyor.

1 $ tam olarak 108.5 JPY yapıyor, 60 $ ise 6,510 Yen yapıyor. Bir Japon neden 60 birimlik şeye ben 6,500 birim veriyorum diye şikayet etmiyor? Çünkü alım gücü küresel ölçeğe göre yüksek, para biriminin değersiz olması bir sorun değil. Sorun, kötü yönetilip fakirliğe mahkum edilmişken bunun hesabını doğru yerlere sormamak.

Çok alaka. Kötü olan fiyat değil, senin alım gücün. Bunun da nedeni firmalar değil. Para birimi değeri olarak 450 birime satılması gereken oyunu 90 birime satıyorlar, dünya'daki en uygun fiyatı veriyorlar ama sen hâlâ pahalı diyorsan bizim alım gücümüz neden düşük diye düşünmen gerekiyor.

Hala firma diyorsun ben ne zaman firmayla alakalı bir şey yazdım kendi kafanda kurup kendin cevaplıyorsun. 90 bile kötü dememin sebebi zaten alım gücümüze sitem onların 60a aldığını biz neden 90a alıyoruz.

@Nakerosu

Anladım ben sizi. Bu sıcaklığın temelinde de Intel'in nanometre düşüşünü hala sağlamamış olması var tabi. İşte o noktada Intel kullanan kişi için senaryonun gittiği yön fark etmiyor. Eminim sıvı nitrojen alın deseler onu da alırlar. Kemik bir Intel kullanıcısı var. Tercih ediyor.

Daha önceden de dedigim gibi, Türkiye fiyati cidden cok iyi. Kendi ülkemde ise daha ucuza cikmasini bekliyordum. Oyun cikali neredeyse 3 sene olacak.

Forza 4.png

Alacak olanlar elini cabuk tutsun, cünkü fiyati her an artabilir.

Steam'in yaptığı özel fiyatlandırmayı keşke Sony tarafı da yapsa. PS5 almak istiyorum. Takas sistemini kullanacağım fakat bu beni nereye kadar götürecek? Bu fiyatları görünce PS alasım gelmiyor açıkçası.

Geri
Yukarı