Yabancıların Türkiye FH4 fiyatlarını fark etmesi

60 birime aldıklarını 90 birime alıyoruz gene kötü ne anlatıyor bunlar.
Öyle hesaplanmaz bu. 1 asgari ücretle kaç tane alınıyor ona bakarsınız kıyaslanacaksa. Onlarda 1500/60 = 25 tane alınabiliyor. Bizde 2800/92 = yaklaşık 30 tane alabiliyoruz. Yani fiyat gayet iyi. Tabii yurt dışında asgari ücret alanların oranı bizdekine göre çok düşük ve diğer şeylerin fiyatını hesaba katarsak oturup ağlamamız gerek ama bu en azından daha doğru bir kıyas. Şuan sadece Forza için konuşuyorum. Ekonomi iyi demeye çalışmıyorum yanlış anlamayın.

İşte diyorum abi. Steam adamdır adam. Öyle beleş oyun vermekle olmuyor bu işler. Yok Rocket league alayım. Fall Guys'un yapımcısını alayım. Epic isterse kütüphaneyi versin. Steam benim için 1. sıradadır.
O fiyatı Steam koymadı hocam, Microsoft adamdır demeliydiniz :)

O fiyatı Steam koymadı hocam, Microsoft adamdır demeliydiniz :)
Hocam burada Steam in yerel fiyatlandırma politikası da önemli. Çünkü oyun Microsoft Store da halen pahalı.

Şöyle bir şey okudum oyunların Microsoft Store da pahalı olmasının nedeni yabancıların VPN ile TR mağazasından ucuza oyun alma çabalarıymış. Yani ne kadar doğru bilemiyorum.

Hocam burada Steam'in yerel fiyatlandırma politikası da önemli. Çünkü oyun Microsoft Store da halen pahalı.

Şöyle bir şey okudum oyunların Microsoft Store da pahalı olmasının nedeni yabancıların VPN ile TR mağazasından ucuza oyun alma çabalarıymış. Yani ne kadar doğru bilemiyorum.
Steam'in yerel politikasının hiçbir önemi yok, oyunu satan firma ister 100 TL yapar ister 1000 TL. Microsoft genelde oyuncu kitlesini kazanmak için bu tarz fiyatlandırma yapıyor Türkiye'de.

Steam'in yerel politikasının hiçbir önemi yok, oyunu satan firma ister 100 TL yapar ister 1000 TL. Microsoft genelde oyuncu kitlesini kazanmak için bu tarz fiyatlandırma yapıyor Türkiye'de.
Aslında yok değil. Microsoft'un sattığı fiyatlar Steam'in önerdiği fiyatlar. İndie oyunlarda da aynı şekilde. 10-30 $ arası oyunlar 24-50 TL aralığında oluyor. Onun dışında evet Steam her ne kadar bu fiyatları önerse de büyük yayıncılar yine yüksek fiyat koyuyorlar.

Geri
Yukarı