Yağ yakıp kas yapmak mümkün mü?

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Yağ yakmak için kalori açığı oluşturuyoruz mesela benim günlük ihtiyacım 2700 kalori diyor fakat 2900-3000 kalori net vardır. Ben 2000 kalori alıyorum günlük bazen 1700 kaloriye düşüyorum. Carb cycle yapıyorum ama asıl sıkıntı şu ben bir yandan yağ yakarken kas yapmak istiyorum. Yarın fullbody programı bitiyor ve bölgesel çalışmaya geçiş yapacağım artık. Spor yapmaya başladığımdan zamandan bu zamana kadar 26 kilo verdim. İstediğim ne varsa yedim kendime yasak koymadım. Şu an yağ oranım 20 çıkıyor. Fitness salonunda en son ölçümde %19 çıktı. Yağlarım daha çok bacakta olduğu için yağ yakmak istiyorum ama bir yandan kas kütlesi koymak istiyorum. 65 kg düşmek yerine 70 kg %10 yağ oranı sahip olsam şahsen yeterli. Bunun için beslenmeyi nasıl yapmam gerekli? Mesela antrenman öncesi veya sonrası ne yemem gerekli hem yağ yakmak ve kas yapmak için?

Boyum 172, 79 kg, %20 yağ oranı var.

Hocam 2 sene once 110 kıloydum şu an 86'yım ve kas ta yaptım özellikle bacak kaslarım çok
Yani kalori açığı yap protein ağırlıklı beslen ve hem kardiyo hem de ağırlık idmanı yap 3 ay içindde değişimi görüceksin en önemlisi ege fitness i takip et.

Konuyu okumaya üşendim fakat başlığa hitaben yazayım, hayır değil.

Yağ yakarken sadece mevcut kasınızı ve gücünüzü koruyabilirsiniz. Üstüne kas ekleyemezsiniz.

Önce yağ yakarsınız, sonra kas kütlesi kazanırsınız.
Bu mesajda gayet iyi özetlenmiş. Kalori açığı yapıp yağdan kilo verip kas ekleyebilirsiniz.

Yağ yakarken sadece mevcut kasınızı ve gücünüzü koruyabilirsiniz. Üstüne kas ekleyemezsiniz.

Zaten.
Yağ yakarsan hızlı kasların görünmeye başlar ve sonra onları büyütürsün olayda bu.

Beslenmeyi daha çok nasıl yapmam gerekli antrenman öncesi ve sonrası sabah akşam gibi.

Beslenmeyi daha çok nasıl yapmam gerekli antrenman öncesi ve sonrası sabah akşam gibi.
3 beyazdan uzak dur bunlar rafine şeker, beyaz un, beyaz tahıllar. Bunları tam tahıllılar ile değiştir ve şekeri sadece meyveden al. Porsiyonları azalt.
Burada kimse tam olarak bir şey diyemez diyetisyenden program alabilirsin.

Antrenman öncesi karbonhidrat yükleyip, antrenman sonrası protein yükleyebilirsiniz. Bunun tam tersini de yapabilirsiniz.

Benim tavsiyem, antrenman öncesi karbonhidrat ve biraz da protein yükleyip öyle spora gidin. Antrenman sonrasında ise proteine yüklenin ve karbonhidratı az tutun.

Yağlı yiyecekler yemeyip, supplementler yardımı ile de yağ yakımınıza yardımcı olabilirsiniz.

Ayçiçek yağı yerine zeytinyağı kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı