Yağlı Saçlar için Çözüm önerisi

Daha fazla  
Merhabalar ben Clear man denen şampuana güvenip aldım. Hiçbir ise yaramadı, dalin bebek şampuan'ını kullansam geçer mi? Yaşım 15, 10 yaşında iken kullanırdım dalini bir şey olmazdı. Sonra böyle markalara geçtim hep bir sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ergenlik dönemindesin saçlarının yağ yapması normal.
Bende de aynı sorun vardı.
Büyüdükçe geçiyor.
2 günde bir yıkanırsan sıkıntı olmaz.
Aynı şekilde yağlanma cildindede gözükebilir.

Merhabalar ben Clear man denen şampuana güvenip aldım. Hiçbir ise yaramadı, dalin bebek şampuan'ını kullansam geçer mi? Yaşım 15, 10 yaşında iken kullanırdım dalini bir şey olmazdı. Sonra böyle markalara geçtim hep bir sorun.

Bende de var kafam kepekli yağlı.
Kardeşim de maymun gibi her gün kafama oturup bakıyor.
Clear meni bende denedim hçibir işe yaramadı dalini deneyim olursa bana da söyleyin.
Alırım.

Her gün yıkandıkça saçınız yağlanır. Saçınızı çok tararsanız yağlanır. Yediğiniz besinlere dikkat edin. Saç kremi kullanıyor musunuz?

Son düzenleme:
Yediğin yiyecekler bile buna etki edebilir. Çok yağlı beslenmek bir sebep olabilir. Aşırı sıcak su ile yıkarsan, her gün yıkarsan, saçına uygun şampuan seçmezsen saçlarına ve saç derine zarar vermiş olursun. Ayrıca kuruturken fön makinesi kullanma veya kullanacaksanda çok sıcak ayarda ve çok yakın tutma.

Dalin, eski Dalin değil. Unutun onu, bu yaştan sonra kullanmayın. Saçınızı temizlemez, iyice durulasanız bile kötü bir halde bırakır.
Kafanızda yağ ve kepek varsa, düzgün bir şampuanla tam olarak geçmesi en fazla 1 ay sürer. Denediğiniz farklı farklı şampuanlar bu süreci daha da uzatır. Ben de yağ-kepek derdini yıllarca çektim fakat zamanla asıl çareyi buldum. Dalin, Clear Man, Head & Shoulders, sabun vb tamamen boş iş. Size önerim ''Blendax, Temizleyici Bakım'' şampuanı. Hem güzel kokuyor, hem iyi köpürüyor, hem de saçınızı ve saç derinizi temizleyip, yağlanmayı ve kepeği vücudunuzun halletmesini sağlıyor. Duşa gerek yok, saçlarınızı 2 günde bir aynı saatlerde, sadece 1 defa bu şampuanla yıkayın ve iyice durulayın. 1 ay sonunda ne kepek, ne yağ kalır. Çünkü saç derisi bu şampuana alışıyor.
Saç derisinde egzama sorunu olanlar ise önce doktora görünsün, 2-3 tane merhem benzeri ilaç yazacaktır. Onlarla beraber bahsettiğim Blendax'ı kullanırsanız, dediğim gibi 1 ay içinde kalıcı olarak kurtulursunuz.
Daha sonra farklı farklı şampuanlar, sabunlar denemeyin, çok kısa sürede eski sorunları tekrar yaşarsınız. Ayrıca saç derinizi asla kaşımayın ve her zaman ılık suyla yıkayıp, ılık suyla durulayın.

Ona çözüm yok hocam bende çok çekiyorum ama hiç bir yol yardım etmedi.
Her türlü çözümlere ve makalelere baktım ama sonu hüsran.
Genetik olarak bende var ve ne kadar çok yıkasam o kadar artıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı