Yağmur yağdığında internet yavaşlaması

thedeuss

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar Sakarya bölgemde bulunan "kliknet" adlı uydu interneti kullanmaktayım. Aldığım değerler 8MB download 2MB upload. Bugün 20-30 dk şiddetli yağmur yağdı yaklaşık 2 saat önce. Sayfalar 60 saniyede açılıyor. Speedtest'i bile zor yaptım yaklaşık 0.5 download 0.5 upload. 2 saat geçti 2 saattir böyle.

Arkadaşlar Sakarya bölgemde bulunan "kliknet" adlı uydu interneti kullanmaktayım. Aldığım değerler 8MB download 2MB upload. Bugün 20-30 dk şiddetli yağmur yağdı yaklaşık 2 saat önce. Sayfalar 60 saniyede açılıyor. Speedtest'i bile zor yaptım yaklaşık 0.5 download 0.5 upload. 2 saat geçti 2 saattir böyle.
Bence müşteri hizmetlerini arayın buradan pek bir yorum yapamayız.

Uydu televizyonlar da yağmurdan ve kötü hava koşullarından etkileniyorlar. Uydu internette de aynı durumun geçerli olmaması için hiçbir sebep yok.

Yağmur bulutları uydu sinyallerini keser uydu TV'ler gibi internette yağmurda gider maalesef.
Mümkünde gsm ya da DSL kullanın.
Ankastre dolabı dışarıda ve yağmur alacak yerde büyük ihtimalle. Yağmur suyu kablolara temas ettiği için yavaşlamış olabilir büyük ihtimalle.

Hocam konu sahibi çanak sistemi kullanıyor.

Geri
Yukarı