Yahudiler hakkındaki düşünceleriniz nedir?

• Konuyu başlatan 0x91
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 39
  • Görüntüleme 3B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bana göre en pis ırklardan. Hiçbir zaman sevemedim ancak yahudi arkadaş edinir misiniz derseniz evet edinirim gayet de anlaşırım sıkıntı olmaz ama ırklarını genel olarak sevmiyorum.

Türkiye'nin yarısından fazlası Yahudileri ülkeyi batırmaya çalışan legal teröristler olarak görüyor, ne dostluğu? İşi Coca-Cola içmeyin'e kadar götüren var:)
Cahillerin anlamasini beklemiyorum zaten, Yahudilerle Turkler dosttur. Ibranice ogrenip Israil'e gitmek isterdim.

Tarih boyunca dışlanmış ve defalarca soykırıma uğramış bir toplum. En sonunda bu dışlanma ve soykırıma karşı Uganda'da bile ülke kurmak için girişimde bulunmuş en son Filistin'e yerleşmiş bir topluluktur. Yahudilerle en iyi geçinen toplum aslında 1. dünya savaşından önce Türklerdir. Bana biraz açgözlüler gibi geliyor.

• Irkçı dinleri var.
  • Tipleri tuhaf.
  • Çalışkanlar.
  • Arap Birliğini tokatladılar.
  • ABD'nin Orta Doğu şubesi.
  • Sevmem kendilerini.
  • Bu kadar.

Tarih boyunca dışlanmış ve defalarca soykırıma uğramış bir toplum. En sonunda bu dışlanma ve soykırıma karşı Uganda'da bile ülke kurmak için girişimde bulunmuş en son Filistin'e yerleşmiş bir topluluktur. Yahudilerle en iyi geçinen toplum aslında 1. dünya savaşından önce Türklerdir. Bana biraz açgözlüler gibi geliyor.
1492'de 2. Bayezid Ispanya'dan atilan Sefarad Yahudilerini aldi, Selanik Yahudi sehriydi.

Cahillerin anlamasini beklemiyorum zaten, Yahudilerle Turkler dosttur. Ibranice ogrenip Israil'e gitmek isterdim.
Hiçbir millet bir başka milletle dost olmaz; sen seversin, ben sevmem. Çoğunluğa bakarak konuşursan yine bir yere varamazsın. Ermeniler ile de dosttuk güya. Ama madem bu kadar çok seviyorsun İbranice öğrenip gidersin umarım.

Hiçbir millet bir başka milletle dost olmaz; sen seversin, ben sevmem. Çoğunluğa bakarak konuşursan yine bir yere varamazsın. Ermeniler ile de dosttuk güya. Ama madem bu kadar çok seviyorsun İbranice öğrenip gidersin umarım.
Cikar iliskisi. Uc pasalar sagolsun, soykirimci damgasi yedirip kactilar. Cogu kisi sirf Musluman oldugu icin sevmiyor Yahudileri.

Son düzenleme:

Hocam aslında dost değildik ama düşman da değildik gül gibi geçinip gidiyorduk. Bütün bu düzeni değiştiren ve günümüz zıt toplum düzenini oluşturan birinci cihan harbidir. Tarihçilerin ortak kanısı bu yöndedir ve insan araştırınca gerçekten doğru olduğunu fark ediyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı