Yaklaşık toplam bellek 2800 MB

TRickboy

Kilopat
Yer
Çamlıca
Daha fazla  
Meslek
Vardiya Zabiti
Arkadaşlar benim ekran kartı 1GB fakat resimde görüldüğü gibi yaklaşık toplam bellek 2800 MB diye gösteriyor hangisi doğru, yardımcı olabilir misiniz?

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1GB olmaması neyi değiştirecek ? Ekran kartında önemli olan şey GPU , bit ve içinde kullandığı teknolojilerdir. Ordaki yazan şey en fazla kaç GB bellek alabileceğidir yanlış hatırlamıyorsam.

Dediği gibi toplam bellek. İşletim sistemi ileride gerekirse diye bıraktığı bellek miktarı. 1GB senin gerçek bellek miktarın bittabi.
Ayrıca ekran kartının bellek miktarı önemli değildir.

Kardeş ekran kartın 1 GB ama, onboard üzerinde de ekran kartın var o yüzden toplam miktarı gösteriyor. Bu performans için iyi mi dersen bir açıdan iyi ama, arkadaşların dediği gibi bit ve teknolojisi düşük ise kaç GB olursa olsun performansı düşük olacağı anlamına geliyor.

Basit bir örnek, USB 2 16 GB ile USB 3 8 GB performansı gibi, bellek büyük ama veri transfer hızı düşük.

Ben zaten önemli olanın bit olduğunu biliyorum, sadece merak ettim neden 2800MB yazdığı.
Herkese teşekkür ederim :)

2. sırada söylenenlere katılıyorum ekran kartın gb önemli değil. Zaten gb'yi düşünmene gerek yok. O ekran kartına göre gb verilir. Önemli olan gpu seviyesi yani soldan 2.rakamları giriş(1,2,3,4) ort(5,6) yüksek(7,8)

Ultra 2gpu(9)=nvidia kesin bilgi almak istiyorsa şiddetle bu videoları izlemeni tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2806 MB, sistemin ekran kartına RAM'den ayırdığı belleğin ve kendi belleğinin toplamı ama lanet olsun dostum bu kimin umurunda ? Lanet olası ekran kartlarını bellek miktarına göre değerlendirmeyi bırakalım man!

Ya kardeşim alacağınız ekran kartının en önemli olan noktası GPU bitti.Bilgisayarda CPU neyse ekran kartın'da GPU o sizce Perfonmansı arttıran ne bir düşünün Flaş bellekler'dede aynıdır.bellek ha 8 olmuş ha 16 ne fark eder hız 5 MB'tan 10'amı çıkıyor.Fakat USB 3.0 olursa işte o fark eder şimdi anladınız mı neyin ne olduğunu kardeşim zaten bu devir oyunun yediği ram en fazla ram 1GB'dir.

@Cpt_slayer Kardeşim benim belleğim yüksek olması gibi bir takıntım yok, sadece neden 2800 MB ğösterdiğini merak ettim. Ben zaten önemli olanın GPU olduğunu biliyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı