Yakuzo 0'da Gamepad Çalışmıyor

HooDue

Hectopat
Makaleler
1
Oyunu Games Pass PC üzerinden oynuyorum. Gamepad sağlam, diğer oyunlarda bir sıkıntısı yok. Yakuza 0'da oyun aslında gamepadi görüyor, harfler çıkıyor ama çalışmıyor yani menüde hareket edemiyorum, tuşlar basıyorum ama etki etmiyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunu Games Pass PC üzerinden oynuyorum. Gamepad sağlam, diğer oyunlarda bir sıkıntısı yok. Yakuza 0'da oyun aslında gamepadi görüyor, harfler çıkıyor ama çalışmıyor yani menüde hareket edemiyorum, tuşlar basıyorum ama etki etmiyor. Yardımcı olabilecek var mı?

Gamepadiniz oyun için uyumlu olmayabilir. Misal ben eski Snopy kol ile The Long Dark oynamak istediğimde Gamepad'i görüyordu fakat oyun Xbox kolları ile oynandığı için çalışmıyordu benim kol oyunun içinde.

X360 ce isimli bir emülatör vardı onu kullanarak gamepadini X360 gamepadi olarak gösterip deneyebilirsin. Game Pass oyunlarında oluyor mu emin değilim ama oyunu Steam'e harici oyun olarak ekleyebilirsin. Ben Epic Games oyunlarında gamepadim çalışmayınca oyunları harici oyun olarak Steam'e ekliyordum.

X360 ce isimli bir emülatör vardı onu kullanarak gamepadini X360 gamepadi olarak gösterip deneyebilirsin. Game Pass oyunlarında oluyor mu emin değilim ama oyunu Steam'e harici oyun olarak ekleyebilirsin. Ben Epic Games oyunlarında gamepadim çalışmayınca oyunları harici oyun olarak Steam'e ekliyordum.

Game Pass'te olmuyor. Dosyalara erişim yok. Ama Steam oyunları için aklımda bulunsun teşekkürler bilgi için.

Game Pass'ten indirdiğiniz oyunlar için Xbox kontrolcüsü veya benzeri uyumlu bir kontrolcü kullanmalısınız. Ben DualShock 4'ü DS4Windows ile Xbox 360 kontrolcüsü olarak gösterip öyle kullanıyordum.

Peki yakuza oyununda sıkıntı yaşadınız mı? Yakuza 0'da.

Game Pass'te olmuyor. Dosyalara erişim yok. Ama Steam oyunları için aklımda bulunsun teşekkürler bilgi için.

Peki yakuza oyununda sıkıntı yaşadınız mı? Yakuza 0'da.
Yakuza 0'u oynamadım ama Forza'da vs çalışmaması ile aynı sebepten çalışmıyordur tahminimce. Dediğim gibi harici bir programla gamepad'i x360 gamepad'i olarak gösterebilen uygulamalar var. Dosyalara erişimin olsun olmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı