Yalama yapmış HDD vidası nasıl çıkartılır?

Makaleler
15
Değerli forum üyeleri; az önce EBA'da derste iken bir arkadaşım bana bilgisayarının çöktüğünü söyledi. Arkadaşımın Harddiskinde bad sector var. Arkadaşım tarama yaparken bilgisayar harddisken dolayı fişi çekmiş. Harddiski sökemiyorum vida yalama yapmış dedi. Yalama yapmış bir Harddisk vidası nasıl çıkarılabilir? Yardımcı olursanız kendim adına da arkadaşım adına da sevinirim.

Benim vida da yalama olmustu, tornavida ile kenarlardan birazcik bosluk actim ve tum gucumle yukari dogru kaldirarak cikarttim. Kasaya zarar veriyor fakat ben kasayi 2016'da aldigimda Yurtici Kargo sayesinde her tarafi kirik gelmisti o yuzden ben sorun etmedim cizik ve kasanin yamulmasini.

Değerli forum üyeleri; az önce EBA'da derste iken bir arkadaşım bana bilgisayarının çöktüğünü söyledi. Arkadaşımın harddiskinde bad sector var. Arkadaşım tarama yaparken bilgisayar harddisken dolayı fişi çekmiş. Harddiski sökemiyorum vida yalama yapmış dedi. Yalama yapmış bir harddisk vidası nasıl çıkarılabilir? Yardımcı olursanız kendim adına da arkadaşım adına da sevinirim.

Cımbızla arasını hafif açmaya çalış vidayı döndürmeye başla gittikçe aradaki boşlugu arttır vida kendiliginden çıkar.

@MF Abi anlık bir durumumuz oluştu. Hızlıca açıp yardım istemeye çalışırken başlığı alakasız yazmışım. Hatamı fark ettim ancak düzeltme butonu bulamadım,düzeltemedim. Kusura bakmayın. Haksız yere de almadığımın farkındayım. İnsanlık hali diyeceğim ama.
Çözüm önerileri sunan herkese teşekkür ederim. Ancak arkadaşım servis çağırmış. Acele ile konuyu açınca başlığımın alakasız olmasından dolayı süreli kısıtlama aldım ve cevap veremedim biraz geç oldu. Kusura bakmayın. Yaptık bir hata.

Yeni konular

Geri
Yukarı