Yalnız kalmak zorundayım ve bu çok zor

21 yaşıma yaklaşıyorum ve en çok böyle bir gelecekten korkuyorum. Hayatımda annem dışında kimsem yok ve işsizim. İş arkadaşları edinmek bu durumda en mantıklı olan şey gibi duruyor.

Merak etme herkes aynı. Salgından sonra toplum daha fazla soyutlaştı artık çekirdek aile dışında herkes birbiriyle çıkar ilişkisi kuruyor dostluk muhabbet kalmadı dünya bu yönde ilerliyor kişiye özel değil.
Çok üzücü eski dostluklar olmasa gerçekten yaşamak için amaç kalmıyor. Bizden sonra gelen nesil de nasıl olacak hiçbir fikrim yok. Kendimden büyük insanlarla daha iyi anlaşıyorum.

21 yaşıma yaklaşıyorum ve en çok böyle bir gelecekten korkuyorum. Hayatımda annem dışında kimsem yok ve işsizim. İş arkadaşları edinmek bu durumda en mantıklı olan şey gibi duruyor.
Bir kaç iyi arkadaş edin. Yani beni evliliğe zorluyorlar ama bence bu kesinlikle çözüm değil. Arkadaşın da dediği gibi sadece çekirdek aile olmaya zorlanıyoruz toplum buna sürüklüyor. Uzak da olsa arkadaşımı arıyorum bazen patladığım zaman hani içimden çıkıp komple onların yanına gidesim var ama işte.

Çok üzücü eski dostluklar olmasa gerçekten yaşamak için amaç kalmıyor. Bizden sonra gelen nesil de nasıl olacak hiçbir fikrim yok. Kendimden büyük insanlarla daha iyi anlaşıyorum.

Bir kaç iyi arkadaş edin. Yani beni evliliğe zorluyorlar ama bence bu kesinlikle çözüm değil. Arkadaşın da dediği gibi sadece çekirdek aile olmaya zorlanıyoruz toplum buna sürüklüyor. Uzak da olsa arkadaşımı arıyorum bazen patladığım zaman hani içimden çıkıp komple onların yanına gidesim var ama işte.
Sen nasıl Samsunlusun. Askerde, üniversitede her Samsunludan bezdik. Adam götürür susuz getirir bu Samsunlular sen nasıl bu kadar melankolik ergen kafadasın. :)

Katılıyorum. Ama 8-4 çalışıyoruz , ilçede gezecek bir yer yok. Köyler çok olduğu için hasta çok ve boş vakit yok. Işten çıkıp gidebileceğim çok mekan yok. Kendi şehirimde arkadaşlarım vardı onlar ile giderdim. Etkinliklere giderdik birşeyler yapardık ama uzak kaldık. Şuan yanımdaki insanlar tek derdi işim görülsün, samet işimi yapsın o benim çömezim. Bir kişi bana arkadaş gibi yaklaşmadı. Çoğunlukla yanımda çalışan insan bu olarak bakıyorlar. Bana gelip dünde kahve de oturduk biz diyorlar , seni de çağıralım bir gün gel duymadım başladım başlayalı ki ben davet ettim ama gelmeyi reddettiler. Eve geliyorum yemek yiyorum işte sevdiğim bir YouTuber yada birşey izleyerek. Sonrası boşluk. Saatlerce boşluk. Oyun oynamak istiyorum ama Hogwarts legacy çıktı onu istiyorum doğal olarak ama internetim yok. Yüklediğim oyunlarla vakit geçiyorum. Bir noktadan sonra pik atıyor. Kendimi evde ağlarken buluyorum. Güçsüz, yanlız, boşlukta.

Sevmediğim bir işte ömür sonuna kadar kalma düşüncesi bile tüm yaşam hevesimi bir katana darbesi kadar kesin kesiyor ise , sevdiğim işi yapayım da batsam da çıksam da en azından yaşama olan tadı kaybetmem.

İnternet yok evimde altyapı yok. Şikayet yada cimer veya btk dilekçesi bir işe yaramadı.
Hocam Superbox tarzı taşınabilir internetlere bütçeniz yetiyorsa hiç yoktan iyidir diye düşünüyorum.

Ayrıca öğretmenseniz ki konuda öyle bir mesaja denk gelmiştim yalnızlığınızı giderecek en doğru kişi(ler) öğrenci(leri)nizdir. Belki akşamları yine aynı geçecek ama en azından okuldayken sizi seven birilerinin olduğunu bilmek de ayrı bir güzellik olacaktır.

Son düzenleme:
Hocam Superbox tarzı taşınabilir internetlere bütçeniz yetiyorsa hiç yoktan iyidir diye düşünüyorum.

Ayrıca öğretmenseniz ki konuda öyle bir mesaja denk gelmiştim yalnızlığınızı giderecek en doğru kişi(ler) öğrenci(leri)nizdir. Belki akşamları yine aynı geçecek ama en azından okuldayken sizi seven birilerinin olduğunu bilmek de ayrı bir güzellik olacaktır.
Hastanede çalışıyorum. Taşınabilir internet kapsam alan sorunu var bilmiyorum hiç başvuru yaptınız mı. Bana vermediler. Çanak anten bağlama bile yaptırmadım. Evimde dayalı döşeli hat var sadece TT cam kabloyu evin hattına takması lazım ne kadar zor bilmiyorum.

Hastanede çalışıyorum. Taşınabilir internet kapsam alan sorunu var bilmiyorum hiç başvuru yaptınız mı. Bana vermediler. Çanak anten bağlama bile yaptırmadım. Evimde dayalı döşeli hat var sadece TT cam kabloyu evin hattına takması lazım ne kadar zor bilmiyorum.
Bu kapsam alanı sorununu eğer tüm sağlayıcılarda aynı sıkıntıyı yaşadıysanız Türk Telekom'da bitiyor iş maalesef dediğiniz gibi. Bununla alakalı bir konu açmıştım ben de önceden. Gelen yanıtlardan birinde verilenlerin işe yaradığını söylemişti birisi bulursam paylaşayım olmadı denersiniz ne de olsa denemekten zarar gelmez.

Bu kapsam alanı sorununu eğer tüm sağlayıcılarda aynı sıkıntıyı yaşadıysanız Türk Telekom'da bitiyor iş maalesef dediğiniz gibi. Bununla alakalı bir konu açmıştım ben de önceden. Gelen yanıtlardan birinde verilenlerin işe yaradığını söylemişti birisi bulursam paylaşayım olmadı denersiniz ne de olsa denemekten zarar gelmez.
" https://www.linkedin.com/in/umit-onal/?originalSubdomain=tr Mesaj at 2-3 güne hallederler. Benim port sorunumu 2 gün içerisinde çözdüler. " aynı sorun değil belki ama sağlık çalışanı olduğunuzu ve durumun aciliyetini belirtirseniz belki işinize yarar.

Spora ramazandan sonra başlamayı düşünüyorum. Kendime ait bir arabam yok. Gece bir ilçede olduğum için ortalık çok tekin değil. Tanıdığım çok insan da yok.

İftardan sonra mide kendine gelince biraz şınav falan çek hocam. Hiç yoktan iyidir. Spora başlamadan bir altyapın olur. Hem değişiklik olur.

" https://www.linkedin.com/in/umit-onal/?originalSubdomain=tr Mesaj at 2-3 güne hallederler. Benim port sorunumu 2 gün içerisinde çözdüler. " aynı sorun değil belki ama sağlık çalışanı olduğunuzu ve durumun aciliyetini belirtirseniz belki işinize yarar.
Mesaj attım umarım dönüş olur teşekkürler.

İnternet sorununun da kimse yardım etmiyor. İş Ankara'ya da gitse çözülmedi. Arkadaşlık konusunda da bir gelişme yok. İyice soğuyorum hayattan herşeyden. Hayallerime oldukça uzaktayım . Ailem yalnızlık konusunda evlenmeyi zorluyor ama bu bir çözüm değil. Hayalim evlenmek değil. Sevdiğim herşey ve herkesten uzaktayım, kalabalıklar içinde tek başıma tek tabancayım.

12/04/2023

Son düzenleme:

Geri
Yukarı