Yalnız yaşayan birisi için evcil hayvan önerisi

SuiCast

Kilopat
3-4 gündür evdeyim dışarı pek çıkmıyorum. Evim de bayağı temiz. Muhabbet kuşu alacağım fakat kuşun çatı katında hayatta kalabileceğini sanmıyorum. Sürekli içeriyi de ısıtamıyorum. Bir hayvan sahipleneceğim veya alacağım. Baş başa birbirimize iyi bakarız diye düşünüyorum. Ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kuşlar narin hayvanlar olduğu için, ısınma sorununuz varsa önermiyorum.
Sizin için en ideal kedi olduğunu düşünüyorum. Bir kedi sahiplenebilirsiniz.
Kısırlaştırmak zorunda kalıyor muyuz? Kısırlaştırmazsak neler olacak pek bilmiyorum. Eski evde ki kedi tam 6 aylık falandı. Yerinde durmuyordu dişi kedi. Kısırlaştırılmamış kediye bakamıyorsun.

Son düzenleme:
Köpeklerin ve atların, kedilerin aksine evcil ve eğitilebilir hayvanlar olması çok hoşuma gidiyor. En azından eğitim ile kendime alıştırabilirim. Neyse hocam havlarlarsa ne olacak?
Apartmanda yaşamıyorsanız sorun etmeyin. Doğasında var. Kediler içinse bakımları kolay, ilk kez olan aşıları ve 3 ayda bir aşıları var.

Köpeklerin ve atların, kedilerin aksine evcil ve eğitilebilir hayvanlar olması çok hoşuma gidiyor. En azından eğitim ile kendime alıştırabilirim. Neyse hocam havlarlarsa ne olacak?
Hocam köpeklerin eğitimi aslında basit, ödül vererek yaparsanız daha aşina olurlar.

Köpeklerin ve atların, kedilerin aksine evcil ve eğitilebilir hayvanlar olması çok hoşuma gidiyor. En azından eğitim ile kendime alıştırabilirim. Neyse hocam evde havlarlarsa ne olacak?

Hocam köpekler boş yere havlamazlar. Sizin uyku saat aralıklarına alışırsa gerisi önemli değil.

3-4 gündür evdeyim dışarı pek çıkmıyorum. Evim de bayağı temiz. Muhabbet kuşu alacağım fakat kuşun çatı katında hayatta kalabileceğini sanmıyorum. Sürekli içeriyi de ısıtamıyorum. Bir hayvan sahipleneceğim veya alacağım. Baş başa birbirimize iyi bakarız diye düşünüyorum. Ne önerirsiniz?

Muhabbet kuşu kedi veya köpek kadar tüy dökmüyor benim kuş 1.5 yıldır benimle :D

20210530_114854.png

Yeni konular

Geri
Yukarı