Yalnızca GeForce Now'da olan ping sorunu

SuiCast

Kilopat
İnternetim 24 Mbps fiber Superonline. Telefonumun Wi-Fi'si 5 çizgi çekiyor. Ayarlar en düşükde 720P 30 FPS olmasına rağmen. GeForce Now'da aşırı ping ve gecikme var. Hız olarak sorunum yok YouTube'dan 1080P video izleyebiyorum herhangi bir oyunuda pingsiz oynuyorum ancak GeForce Now aşırı ping ve gecikmeden oynanmıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yalnızca Now'da bu sorun var. Bir de uygulamada 1 çizgi çekiyor görünüyor internet ancak 5 çizgi çekiyor.

Screenshot_20200218-210806.jpg

Oyun içindeki ping değerinden bahsediyorsan zaten avrupa sunucularına bağlantı olduğundan dolayı normal bir durum. Ayrıca yüksek bağlantı oluştuğundan ötürü normal ping değerlerinin yükselmesi de normal bir durum. Ha en fazla altyapıya el atılabilir. Bir de ethernet kablosu çok farkettirir.

Server seçimini otomatik yapın eğer düzelmezse ''EU Central 3'' sunucusunu seçin. Bazen lag olunca ''EU Central 3'' sunucusuna alınca düzeliyor. Bunlar hariç veri tasarruf moduna alabilirsin.
Sunucuların Türkiye’de olmaması büyük etken minimum 30 Mbps istiyor galiba stabil oynamak için
Yok hocam o kadar istemiyor. 16 Mbps ile oynayan adamlar gördüm.

Şimdi Nvidia sunucusu avrupada. Atıyorum Rainbow Six Siege oynuyorsun. Normalde 50 ping alınıyordur. Fakat Geforce Now'da senin Nvidia sunucusu ile arandaki ping farkı + Nvidia sunucusu ile oyun sunucusu arasındaki farkı var. Yani minimum 70 Ping falan olur diye tahmin ediyorum ki 70 ping yine kötü bir değer değil. Fakat indirme hızın düşük. Ben 40 Mbps internet ile kız arkadaşımın bilgisayarında kullanıyoruz. Uçlarda geziyor ufak bir oynamada çözünürlük sıkıntısı oluyor.

Sorun telefonda çıktı. Mobil veri ile sorunsuz oynarken Wifiye geçince donma oluyor. Aynı internette farklı cihazlarda deneyince hiçbir sorun yok. Telefonun Wifi sensörü yavaş çalışıyor galiba. (Huawei P9 LİTE 2017)
Sorun telefonda çıktı. Mobil veri ile sorunsuz oynarken Wifiye geçince donma oluyor. Aynı internette farklı cihazlarda deneyince hiçbir sorun yok. Telefonun Wifi sensörü yavaş çalışıyor galiba. (Huawei P9 LİTE 2017)

Şimdi Nvidia sunucusu avrupada. Atıyorum Rainbow Six Siege oynuyorsun. Normalde 50 ping alınıyordur. Fakat Geforce Now'da senin Nvidia sunucusu ile arandaki ping farkı + Nvidia sunucusu ile oyun sunucusu arasındaki farkı var. Yani minimum 70 Ping falan olur diye tahmin ediyorum ki 70 ping yine kötü bir değer değil. Fakat indirme hızın düşük. Ben 40 Mbps internet ile kız arkadaşımın bilgisayarında kullanıyoruz. Uçlarda geziyor ufak bir oynamada çözünürlük sıkıntısı oluyor.
Yok öyle bi durum hocam. GFN de avrupa sunucusuna bağlı bir serverda oyun oynarsan ping değerin o kadar düşük olur. arkadaşlarım aynı internetle pingden ölürken ben rahat rahat akıyorum. GFN nin interneti az buz değil 300-500 arası indirme 1k ya yakın uploadı var. ping değerleri de hayliyle düşük.

Geri
Yukarı