Yalnızca kasa ve anakart değiştirerek sistemi mini ITX'e çevrilir mi?

angoranimi

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. 3D modelleme ve render için kullandığım ve bana yeten bir masaüstüm var ancak artık şehir dışına çıkarken yanımda taşıyabilmem de gerekiyor.
Aynı performansa sahip bir laptop edinmek gözüme çok pahalı ve verimsiz göründüğü için acaba yalnızca bir mini ITX kasa ve anakart edinerek sistemi küçültmem mümkün mü diye düşünüyorum.

Intel Core i7 5820K soket 2011V3 6 çekirdekli 3.3GHz 15MB önbellek 140W işlemci.
Kingston 16 GB(4x4GB) HyperX Fury Black series DDR4 2400MHz CL15 1.2v XMP RAM.
MSI GTX970 GAMING 4G GDDR5 4 GB 256 Bit NVIDIA GeForce DX12 ekran kartı.
Cooler Master Hyper T4 775/1155/1156/1366/2011&AM2+AM3/AM3+/FM1 işlemci soğutucu.
Corsair 240GB lsb serisi SATA 3.0 (560 MB okuma / 320 MB yazma) SSD.
(MSI X99A SLI Plus Intel X99 soket 2011V3 DDR4 3333Mhz(O.C) USB 3.1 anakart şimdiki anakartım)

Konfigürasyonum böyle. Bunları sığdırmak ve ısınma problemi yaşamadan render alabilmek mümkün müdür, bunun için bana önerebileceğiniz bir mini ITX kasa ve anakart var mıdır? Bu şekilde mümkün değilse en az müdahaleyle ne şekilde mümkün olabilir?

Tek fanlı ITX ekran kartlarından korkmayın bulursanız takas edebilirsiniz ve ya satın alabilirsiniz. Benim var ağır oyunculuk için kullanıyorum hiç problem çıkarmıyor.

ITX denilen tek fanlı ekran kartı almalısın ayrıca. Bu kadar biliyorum, belki atladığım bir sürü nokta vardır.
Şart değil. Kasasının boyutuna göre değişir o. Thermaltake Core v1 Mini-ITX kasam var. Ekran kartım çift fanlı bir model.

Eğer X99 ITX anakart bulabilirseniz, sistemi çevirebilirsiniz.
Kasa olarak bu uygundur.

Ama internete baktığımda X99 ITX anakart göremedim.
Bulabilirseniz ASRock X99E-ITX/ac anakartı tavsiye ederim. RAM'ler 2*8 GB olacak.
Soğutucu olarak bu modeller iş görür. Tavsiyem 2. linkte olandır. Tahminimce, ikisi de aynı sıcaklık koruma performansı sağlayacaktır ama 2. linkteki ürün daha sessiz çalışacaktır.

Bu modellere benzer alternatiflerine de bakabilirsiniz.

Geri
Yukarı