Yalnızlığa İyi Giden Şeyler

Ben son 6 yıldır halka açık biryere düzenli olarak spora gidiyorum bisiklet aldım bir de gidip gelirken kullanıyorum. Ayrıca online oyun iyi oluyor, teamspeak'den konuşup yabancı dilimizi geliştiriyoruz, onbinlerce insan var tanışıp arkadaş oluyorsun.

Madem böyle bir zamanın var bunu oyun oynamak yerine çok daha faydalı geçirebilirsiniz. (Öncelikle oyun oynamak boştur demiyorum zaten video oyunları oynayan bir insanım ama günde durmadan 6/7 saat insan beyni sulanana kadar oynamanın hiçte faydası yok) müzik dinlemek. Bence kesinlikle çok önemli. Yani ilgi duyduğunuz müziğin dinleyin ilk başlarda. Ve bir enstruman çalmak çok iyi gelebilir. Bilgi içeren Kitaplar okumak veya ilginizi çeken Kitaplar ama hepte çizgi-roman okumanın da anlamı yok. Bir evcil hayvan edinmek. İnsan psikolojisine çok faydası var. En azından benim için. İnsanlardan nefret eden biriyim (tabii her insan için diyemem bunu) Ve genellikle bu duygumu yitirmedim. İyi ve anlayışlı bir insanla tanışmak oldukça zor ve şans eseri bir şey. Benim önerilerim bunlar.

Yalnızlığa iyi giden bir şeyler arıyorum. Artık arkadaş edinme çabasını bıraktım. Ama yapacak bir şeye ihtiyacım var yoksa çok ağır ve iğrenç hissettiriyor. Lütfen fikriniz varsa söyleyin.
Tek çare kitap okumak, kitap okumak düşünce yapını, tarzını ve ufkunu genişletir dene ve gör dünyaya bakış açın değişecek...

Oyun oyna, oyunlardan arkadaş edin, discord sunucularına katıl, haberleri takip et, bol bol sovyet marşı dinle moraline iyi gelir belki :D
Bunlar yalnızlığını unutturacak şeyler.

Herhangi bir enstrümanın kursuna git, spor yap (yarı profesyonel bir su topu oyuncusu olarak su topunu tavsiye ederim), kitap oku ama evde değil cafe gibi sosyalleşme imkanın olan yerlerde oku.

Kitap, müzik ve ilgi alanınız varsa ona yoğunlaşın örneğin; şiir yazmak, resim yapmak.
İnsanlardan umudu keseli asırlar oldu bu yüzden yalnızlık yolunda yürüyen biri olarak sevdiğim aktiviteleri yaparak halimden gayet memnunum.

Her şeyi denemiş biri olarak biraz istikrara sahipseniz istediğiniz birçok şeyi yaparsınız fakat yalnız alışverişe bile gidemiyorsanız (ben^^) müzik dinlemek ve bilgisayarın karşısında zaman öldürmek dışında bir şey zevk vermez bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı