Yamaha YDP105 vs YDP145

CherAmi

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. İncelediğim piyanolar arasında Yamaha YDP145 ve Yamaha YDP105 modeli arasında kaldım. İnceledeğimde aralarında çok bir fark göremedim fakat ikisi arasında 5000TL gibi bir fiyat farkı söz konusu. İki piyano da bütçeme uygun ama yine de gereksiz yere 5000TL fark ödemek istemiyorum. Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

İlk başta dikkatimi çeken tuşe oldu. Çünkü en önemli şey budur bir piyanoda .
145 kuyruklu piyanoların tuşesini kullanıyolr diğeri biraz daha basit bir tuş ağırlığına sahip. Bana sorarsan bu özellik için 5bin tl verilir. Ayrıca ses kalitesi ve dijital destek adına da kapsamlı bir üstünlük var.

Arada kaldıysanız ve bütçeniz müsaitse 145 olanı alın. Çünkü biraz çalma konusunda ilerlediğinizde ve tuşe konusunda hassaslaştığınızda keşke onu alsaydım diyeceksiniz.

İlk başta dikkatimi çeken tuşe oldu. Çünkü en önemli şey budur bir piyanoda .
145 kuyruklu piyanoların tuşesini kullanıyolr diğeri biraz daha basit bir tuş ağırlığına sahip. Bana sorarsan bu özellik için 5bin tl verilir. Ayrıca ses kalitesi ve dijital destek adına da kapsamlı bir üstünlük var.

Arada kaldıysanız ve bütçeniz müsaitse 145 olanı alın. Çünkü biraz çalma konusunda ilerlediğinizde ve tuşe konusunda hassaslaştığınızda keşke onu alsaydım diyeceksiniz.
Anladım teşekkür ederim. Şu durumda 145 modelini almak en mantıklısı gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı