Çözüldü Yamuk işlemci pini düzeltilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emre12345

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar işlemcimin pinleri fotoğrafta gözüktüğü gibi yamuk. Bunları bilgisayarcıda düzeltmem ne kadar mal olur? Ayrıca düzelttikten sonra performansta kayıp yaşar mıyım?

Dosya Ekleri

• IMG-20220323-WA0004.jpeg
    IMG-20220323-WA0004.jpeg
    83,1 KB · Görüntüleme: 173
Arkadaşlar işlemcimin pinleri fotoğrafta gözüktüğü gibi yamuk. Bunları bilgisayarcıda düzeltmem ne kadar mal olur? Ayrıca düzelttikten sonra performansta kayıp yaşar mıyım?

Kayıp falan olmaz. Eğer elin titremiyorsa kendi elinle törpü ile bile düzeltebilirsin.

Cımbız ve ince bir metalle yapabilirsin. Metali pinlerin arasına koyarsın ve cımbızla düzeltirsin. Ama dikkat et, masaya kaymayan bir bez koyup üstünde çalış.

Bu pinler sağlam mı peki? Sağ sola oynata oynata incelip kırılmaz değil mi? Eğer hakikaten yapabilirsin der iseniz deniyeceğim. Ben teknobiyotiğin videosunu gördüm. Bayağı malzeme ile örnek veriyorlardı. Bu arada bilgisayarcıdaki fiyat hakkında bilginiz yok değil mi?

Abim, eğer bu videodan
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bahsediyorsan video tamamiyle doğru. Sadece onlar gibi havada değil masa üstünde yapmalısın. Pinlerin her zaman kırılma riski var, eğer elin az titrerse riskin daha az olur. Son olarak Magnifier Plus HD with Flashlight - Apps on Google Play bu uyglumayı telefona indirip yakın çekim kamerası gibi kullanabilirsin.
Ek video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Beyler dün akşam düzelttim. Neyle düzelttin diye sorar iseniz; falçata ile. Tek tek, yavaş yavaş ilerleyerek hallettim. Hatta yerine de taktım. Herhangi bir sorun olmadı. Sağ olun cevaplarınız için..

Böyle bir sorunda falcate gibi aletler kullanmak tehlikeli. Dip kısımdan iğneyi sokup yukarı cektiğiniz zaman tüm pinler eski haline gelir.

Geri
Yukarı