Yan daireden kablolu gelen interneti kablosuz yapma

cLerksoN

Hectopat
Daha fazla  
Yan daireden kablolu şekilde internetimi çekiyorum. Fakat yan dairedeki modemin wifi gücü çok zayıf olduğu için kullanamıyorum. Bana gelen kabloyla pc arasına takıcağım bi cihazla wifi ağı oluşturabilir miyim kendi dairemde? Yani pcmde gene kablolu internet istiyorum ama aynı zamanda wifi alanıda oluşturmak istiyorum. Bunu yapabilicek bi cihaz var mıdır? Varsa ne şekilde elde edebilirim? Elden gidip satın almak tercihim ama o şekilde bulamazsın derseniz güvenilir sitelerden de alışveriş yapabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Evet mümkün. Bunun için bir Router almanız ya da ADSL Router kullanmanız gerekmekte. Yan dairedeki cihazın LAN portundan gelen kabloyu yeni cihazın WAN portuna takacaksınız. Genelde bu yeterli olur.

Mesela RT-N10 alabilirsiniz:

Asus Rt-N10 150Mbps Kablosuz 4 Port Router / Access Point / Universal Repeater - Vatan Bilgisayar

Cihaz kendi kendine ayarlama yapmazsa bu rehberden yararlanabilirsiniz:

İki Modemi Kablolu Bağlama | Technopat Sosyal

Teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı