Yan evde ADSL görünmesine rağmen VDSL olması

OneDie

Hectopat
Yan evde VDSL var. Aynı avludayız. Aramızda duvar falan yok. Yan yanayız. Bizde ADSL var, onlara gittiğimde internet arayüzünde VDSL var. Ve 5-6 upload oluyor Speedtest'de. Çok pişmanım bağlattığım için Türk Telekom'dan. Müşteri hizmetlerini aramalı mıyım? Ama internetten baktım. Ama ADSL gözüküyor. Nasıl oluyor? Aklım ermiyor.
Millenicom altyapı değerleri ağustos'ta taahhüt bitiyor Millenicom'a geçersem 55Mbps'ye kadar download alabilir miyim doğru adresi yazdım bu arada.

Dosya Ekleri

• sfsfssfs.png
    sfsfssfs.png
    37,8 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Olabiliyor mu yani yan evden yan ev amcam gil bu arada yabancı değil.

Eğer yan evde VDSL var ise zaten altyapı var demektir. Hangi sağlayıcı oraya internet veriyor ise arayın ve VDSL bağlamak istiyorum deyin. Yani sizde kolayca VDSL kullanabilirsiniz.
Yan evden çekmek gibi bir durum söz konusu değil saçma olur :D

Öncelikle ne anlatmaya çalıştığını biraz anlayabildim o evde VDSL varsa sizin evinizde de VDSL vardır ayrı altyapı olmaz aynı olur zaten Millenicom kullanıyormuşsunuz bu tür internet sağlayıcıları bana kalırsa güvenli değil 16 Mbps gelen evime Max 8 geliyor diye kandırmışlar bizi onca senedir ve üstüne anlamadığım sebeplerden dolayı 1500 TL de dolandırdılar bizi, TurkNet'in internet sitesinden adresinin altyapısını sorgula alabiliyor musun oradan anlaşılır.
Bu arada TurkNet'e geçtim ve 35 Mbps alabildiğimi fark ettim TurkNet candır.

Öncelikle ne anlatmaya çalıştığını biraz anlayabildim o evde VDSL varsa sizin evinizde de VDSL vardır ayrı altyapı olmaz aynı olur zaten Millenicom kullanıyormuşsunuz bu tür internet sağlayıcıları bana kalırsa güvenli değil 16 Mbps gelen evime Max 8 geliyor diye kandırmışlar bizi onca senedir ve üstüne anlamadığım sebeplerden dolayı 1500 TL de dolandırdılar bizi, TurkNet'in internet sitesinden adresinin altyapısını sorgula alabiliyor musun oradan anlaşılır.
Bu arada TurkNet'e geçtim ve 35 Mbps alabildiğimi fark ettim TurkNet candır.

Yan evin hızına baktım TurkNet'den 15Mbps yazıyor ancak en az 20Mbps alıyordu evlerine gittiğimde. Onlar Superonline kullanıyor.
Oturduğum mahalle eski bir mahalle güncellenmemiş olabilir mi altyapı değerleri internet sitesi üzerinde?
İki evdede Millenicom'da 55Mbps gözüküyor.

Son düzenleme:
Yan evin hızına baktım TurkNet'den 15Mbps yazıyor ancak en az 20Mbps alıyordu evlerine gittiğimde. Onlar Superonline kullanıyor.
Oturduğum mahalle eski bir mahalle güncellenmemiş olabilir mi altyapı değerleri internet sitesi üzerinde?
İki evdede Millenicom'da 55Mbps gözüküyor.
Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayıp altyapım kaç mbps destekliyor diye sor, onlar VDSL varsa maksimum kaç mbps alabiliyorsun söylerler.

Geri
Yukarı