Yan sanayi şarj aleti alınır mı?

vakkoyun

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptop da (işlemci +10Watt) değişimi yaptim RAM SSD ekledim orijinal 65 Watt olan şarj adaptörü öncekine nazaran aşırı ısınıyor ama görevini yapıyor. Laptopun sarjı doluyor yoğun kullanımda biraz geç doluyor.

90 Watt'lık benim bilgisayara uyan yan sanayi şarj adaptörleri varmiş. Bugün gittim baktim aşırı hafif, kafam kariştı almadım. Benim 65 Watt olan adaptör ağır 2 tane yan sanayi olan 1 tane orijinal ağırlığında. Acaba 90 Watt olanı alayım mı bilgisayara zarar verir mi veya gerek yok mu aşırı ısınması sorun olmaz mı?

Hocam USB kablosu filan yan sanayi alınır da adaptöre gelince biraz sakıncalı olabilir.

İphone kablosu bildiğiniz gibi hemen kopuyor ben her zaman batarya orjinal kablo sadece başka bir marka oluyor o kadar kablonun çok aşırı inceleri oluyor güçlü bir bataryan varsa ince bir kablo alma ama yan sanayi kablo Alman sana zararı olmaz batarya önemli olan .

Arkadaşlar laptop da (işlemci +10Watt) değişimi yaptim RAM SSD ekledim orijinal 65 Watt olan şarj adaptörü öncekine nazaran aşırı ısınıyor ama görevini yapıyor. Laptopun sarjı doluyor yoğun kullanımda biraz geç doluyor.

90 Watt'lık benim bilgisayara uyan yan sanayi şarj adaptörleri varmiş. Bugün gittim baktim aşırı hafif, kafam kariştı almadım. Benim 65 Watt olan adaptör ağır 2 tane yan sanayi olan 1 tane orijinal ağırlığında. Acaba 90 Watt olanı alayım mı bilgisayara zarar verir mi veya gerek yok mu aşırı ısınması sorun olmaz mı?
Bence bilgisayarınızın kutusundan çıkan orijinal adaptörü kullanmalısınız. 90 Wattlık adaptörle de çalışabilir ancak masaüstü güç kaynaklarındaki gibi 90 Watt ulaşabildiği maksimum pik değeri mi bilmiyorum. Isınan adaptörünüze fan bağlayın bence, ben modemime fan taktım artık modemim ısınmıyor.

Geri
Yukarı