Yan sokaktaki fiber binaya nasıl getirilir?

Puding Bey

Hectopat
Arkadaşlar, sağ tarafımızdaki sokakta fiber var ve bizim evimiz hem o sokağa bakıyor hem de kendi tarafımıza. Yani 2 tarafı da görüyor.

Peki ben ne yaparak o fiber kabloyu kendi binama getirebilirim? Nereye dilekçe vermem gerek?
Boş port varsa yapılabilir mi?

Ücret kısmı sorun değil, yeter ki fiber gelsin. :D

Arkadaşlar, sağ tarafımızdaki sokakta fiber var ve bizim evimiz hem o sokağa bakıyor hem de kendi tarafımıza. Yani 2 tarafı da görüyor.

Peki ben ne yaparak o fiber kabloyu kendi binama getirebilirim? Nereye dilekçe vermem gerek?
Boş port varsa yapılabilir mi?

Ücret kısmı sorun değil, yeter ki fiber gelsin. :D
Bina dışından kablo getirmek ceza diye biliyorum.

Sağ sokak mı ahahah benim sağ ve sol bitişiğimdeki binalarda fiber var bizde yok :) Neymiş onlar yeni yapıymış ondan eve kadar fiber çekiyorlarmış. E benim de binaya kadar çekin diyorum. Öncelik yeni binalarda diyor. Dilekçeyi bile iplemiyorlar. Dilekçeden başka yöntem de yok. Talebinizi aldık diyip geçiştiriyorlar. En son 2021 yılı için projemiz kapsamında yok dediler. Ben de bir daha uğraşmadım.

Yani bunu çekemezler mi peki? Resmi olarak bir şey yapamaz mıyız? Dilekçe veya para ile çekilse süper olurdu. Kutuyu camdan dışarı bakarak görüyorum. 25 metre var aramızda.

Yani zabıtaya vs bir yere şikayet etmedikçe bir sıkıntı olmaz ama önermiyorum bizim karşı apartmandakiler yapmıştı yaklaşık 345 TL'ye yakın ceza ödemişlerdi.

Sağ sokak mı ahahah benim sağ ve sol bitişiğimdeki binalarda fiber var bizde yok :) Neymiş onlar yeni yapıymış ondan eve kadar fiber çekiyorlarmış. E benim de binaya kadar çekin diyorum. Öncelik yeni binalarda diyor. Dilekçeyi bile iplemiyorlar. Dilekçeden başka yöntem de yok. Talebinizi aldık diyip geçiştiriyorlar. En son 2021 yılı için projemiz kapsamında yok dediler. Ben de bir daha uğraşmadım.
Bizim bina yeni değil. Nereden baksanız 14 yıllık. :D
Biz apartmanca dilekçe vereceğiz. Umarım getirirler. :D

Geri
Yukarı