Yanan Güç kaynağı garantiye girer mi?

Merhaba gece 2'de PC çalışmıyorken yanan PSU'um Sharkoon 650wt garantiye yolladım kargo aşamasında garanti dışı olabilecek şeylere baktığımda voltaj dalgalanması vs. Vardı. Benim voltaj koruma prizim ile patladı. PSU garantide nasıl bir sonuç çıkar?

O PSU normalde patlamamalı, giriş seviyesi ama kullanan tanıdıklarımda hiçbir sorun yok. Karşılaştığım kadarıyla siz ilksiniz.

Sisteme zarar verdi mi diye düşünmeye başladım. PC açık değilken nasıl patladı onu da düşünmeye çalışıyorum, normal şartlar altında çalışırken patlıyor. Acaba PSU'ya sıvı vs. temas etmiş olabilir mi? Umarım sisteminiz zarar görmemiştir.

Hele İtopya üzerinden aldıysanız şimdiden sabırlar diyorum, kullanıcı hatası diye yollarsalar şaşırmayın. Çünkü garantilik durumlarda hiç yardımcı olmuyorlar, en azından garantilik durum yaşayanlar bunu söylüyor.

Merhaba gece 2'de PC çalışmıyorken yanan PSU'um Sharkoon 650wt garantiye yolladım kargo aşamasında garanti dışı olabilecek şeylere baktığımda voltaj dalgalanması vs. Vardı. Benim voltaj koruma prizim ile patladı. PSU garantide nasıl bir sonuç çıkar?
Klasik laf olan "kullanıcı hatası" derlerse Tüketici Haklarına başvurun muhtemelen iade yerine değişim yaparlar ama yine o PSU yarın öbür gün yine patlarsa bu sefer size sen kendin bozuyorsun diye suç atılabilir olası bir durumdur şaşırmayın.

Geri
Yukarı