Yanık kokusu geldi ama PC açılıyor

doğan2212

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenciyim, şimdilik.
Selamlar, gece 1-2 gibi kasadan kısa süreli yanık kokusu geldi. Hemen bütün fişlerini çektim. Sonra uzay şeklinde tekrar çalıştırdım yanık kokusunu almak için bu sefer açıldı bilgisayar. Hala aktif kullanıyorum. PSU diyeceğim arkadaş daha 2 3 günlük PSU. Anakart desem onu da yeni taktırdım. RAM'ler ve ekran kartında da sorun yok. Yeni alınmış PSU'dan böyle koku gelir mi? Üstelik L4D2 oynuyordum ekran kartı 47 dereceydi.

Sapphire R9 280X.
FX 8300.
4x2 Hyper.
Gigabyte GA 78LMT.
FSP 700W AHBC.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, gece 1-2 gibi kasadan kısa süreli yanık kokusu geldi. Hemen bütün fişlerini çektim. Sonra uzay şeklinde tekrar çalıştırdım yanık kokusunu almak için bu sefer açıldı bilgisayar. Hala aktif kullanıyorum. PSU diyeceğim arkadaş daha 2 3 günlük PSU. Anakart desem onu da yeni taktırdım. RAM'ler ve ekran kartında da sorun yok. Yeni alınmış PSU'dan böyle koku gelir mi? Üstelik L4D2 oynuyordum ekran kartı 47 dereceydi.

Sapphire R9 280X.
FX 8300.
4x2 Hyper.
Gigabyte GA 78LMT.
FSP 700W AHBC.
47 derecede yanması imkansız dostum,ben oyunları 75 derecede oynuyorum yine bir sorun çıkmıyor yanık kokusu komşudan gelmiştir ekmek ya da patates kızartıyorlardır :)

Ekran kartı PCI-E güç pinlerini kontrol edin yanık var mı diye, CPU güç pinlerini, 24 pin anakart güç bağlantısını kontrol edin aynı şekilde. Onlardan birinde yanık varsa çözülür ama yanık kokusu PSU'nun içinden geldiyse hemen söküp garantiye gönderin.

PSU yeni, yeni kokuyor herhangi bir yanık kokusu yok. 3 gündür kullanıyorum. Ders programım var garantiye gönderme şansım şu an yok. Ama bilgisayar şu an çalışıyor.
Ekran kartı PCI-e güç pinlerini kontrol edin yanık var mı diye, CPU güç pinlerini, 24 pin anakart güç bağlantısını kontrol edin aynı şekilde. Onlardan birinde yanık varsa çözülür ama yanık kokusu PSU'nun içinden geldiyse hemen söküp garantiye gönderin.

Yüzümdeki şaşkın ifadeyi inanın ben bile hayal edemezdim.
Kasadan geldi eminim:(

Son düzenleme:
Buldum abi anakart güç kablosu yanmış daha doğrusu koku oradan geliyor. Ne yapmam gerek?
O yandıysa iş sıkıntı kablonun değişmesi lazım. PSU içi arıza olmadığına şükret. Bir tane dönüştürücü alıp başlığını söküp kendiniz montajlamayı deneyebilirsiniz. Ama önerim en yakın bilgisayarcıya gidip değiştirtmek.

Geri
Yukarı