Yanlış anakart seçtince ne yapılmalı?

Hazır sistem
Burada yanlış bir şey yok. Standart bir B450 anakart almışsınız. Eğer daha üstünü alabilecek durumunuz varsa iade ederek başka bir şey bakabilirsiniz. Ama temel olarak bu anakart yeterli düzeyde.
Hazır sistem olarak aldım iade kabul etmezler de satarsam alıcısı çıkar mı sizce şuanlık mecbur kullanıcam param birikince yaparım değişikliği
Dediğim gibi B450 Tomahawk gerçekten çok iyi bir kart. Asus ve Gigabyte bu seride çok kötü yapmışlar. Asrock güzel fakat Tomahawk'dan daha iyi değil hemde ülkemizde bulunmuyor.
Eki Görüntüle 713623
Şu videodan bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler hocam belki bütçem artarsa b550ye de yönelebilirim

Dediğim gibi B450 Tomahawk gerçekten çok iyi bir kart. Asus ve Gigabyte bu seride çok kötü yapmışlar. Asrock güzel fakat Tomahawk'dan daha iyi değil hemde ülkemizde bulunmuyor.
Eki Görüntüle 713623
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Fakat şunu da yazayım, B550'ler gerçekten çok büyük bir geliştirme geçirmişler B450'ler üstüne bütçeniz ve gelecekte yükseltme yapıp yapmayacağınız önemli.

Eki Görüntüle 713623
Ülkemizde Asrock var.

Hazır sistem

Hazır sistem olarak aldım iade kabul etmezler de satarsam alıcısı çıkar mı sizce şuanlık mecbur kullanıcam param birikince yaparım değişikliği
Çok gerekli bir işlem değil. AM5 ve DDR5'i bekleyebilirsiniz.

Ülkemizde ASRock var.

Aynen ben bekleyeceğim büyük ihtimal götürdüğü yere kadar götürsün bir sıkıntı falan çıkmaz inşallah zaten ileride değişim yaparsam eğer ekran kartını sabit tutup önce işlemci anakart falan değiştiririm sonra ekran kartı alırım çünkü işlemci de pek bir ileriye yönelik değil

Aynen ben bekleyeceğim büyük ihtimal götürdüğü yere kadar götürsün bir sıkıntı falan çıkmaz inşallah zaten ileride değişim yaparsam eğer ekran kartını sabit tutup önce işlemci anakart falan değiştiririm sonra ekran kartı alırım çünkü işlemci de pek bir ileriye yönelik değil
6-12'lik güncel ve güçlü bir işlemci. Ryzen 5 2600-1600 AF deseniz bir nebze anlardım ama içiniz rahat olsun.

Ülkemizde Asrock var.

Attığınız linklerin ikisinde de videodaki Gaming K4 olan modeli yok. Bana sert bir şekilde cevap vermeden önce bir kontrol edin, kontrol ettiyseniz gözlerinizde bir bozukluk olabilir!

Attığınız linklerin ikisinde de videodaki Gaming K4 olan modeli yok. Bana sert bir şekilde cevap vermeden önce bir kontrol edin, kontrol ettiyseniz gözlerinizde bir bozukluk olabilir!
-Sert bir yorumda bulunmadım. Gayet açık şekilde belirttim.
-Cümlenizde "Asrock" bulunmuyor demişsiniz. Şu "model" yok dememiş durumdasınız.
-Tam da bu bağlamda gözlerimin çok iyi gördüğünü bildiğim için yorumumu yineliyorum.
-Yani sizin "metin bilgisi" hususunda bir gelişme göstermeniz gerek, sayın forum üyesi.

Bu arada ille link istiyorsanız diye:

Son düzenleme:
-Sert bir yorumda bulunmadım. Gayet açık şekilde belirttim.
-Cümlenizde "Asrock" bulunmuyor demişsiniz. Şu "model" yok dememiş durumdasınız.
-Tam da bu bağlamda gözlerimin çok iyi gördüğünü bildiğim için yorumumu yineliyorum.
-Yani sizin "metin bilgisi" hususunda bir gelişme göstermeniz gerek, sayın forum üyesi.

Bu arada ille link istiyorsanız diye:

Sert bir şekilde söylediniz. Ayrıca Asrock yok derken o modeli kastettiğim apaçık. Zaten Asrock'un olup olmaması bir şeyi değiştirmez çünkü Tomahawk daha iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı