[Yanlış Bilgi] Telefonları hızlı şarj özelliği ile şarj etmeyin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Siz siz olun orijinal şarj aleti kablo bile olsa hızlı şarj ile telefonlarınızı şarj etmeyin. Sabırlı olun, en uygun müsait zamanı belirleyin. Telefon kullanım alışkanlıklarınıza göre belirleyip telefonunuzu 5 watt cihaz ile şarj edin. 18-20 watt şarj aletleri pili mahvediyor. Hele bir de çok sık şarja tak çıkar yapıyorsanız telefon 1 ay sürmez elinizde kalır. Benden söylemesi.

Cihaz: iPhone 13.

Son kısımı uydururken çok düşündün mü?

A50 cihazımı gayet hor kullanıyorum. Dün %2 iken şarja taktım mesela. Hızlı şarjı bir kere bile kapatmadım, bir kere bile orijinal adaptörü dışında bir şey ile şarj etmedim. 2,5 yıldır elimde ve sapasağlam duruyor.
Siz 2,5 yıldan sonra hala 2-3 gün şarjının gitmesini bekliyorsanız evet, telefon elimde kaldı diyebiliriz. Ama aklını kullanabilen herkesin öyle olmadığını idrak edebileceğine inanıyorum.

Tamamen uydurma bir yazı. Yıl 2022, bu hızlı dolan şarj hızlı biterciler bi bitmedi ya. iPhone 11 + Apple Store'dan aldığım orijinal 20W adaptör ile şarj ediyorum. Hiçbir sorun yaşamadım, telefonumun şarjı bütün gün gidiyor ve pil sağlığım 1.5 senede %99'a düştü sadece. İşkembeden sallamayın.

Tamamen uydurma bir yazı. Yıl 2022, bu hızlı dolan şarj hızlı biterciler bi bitmedi ya. iPhone 11 + Apple Store'dan aldığım orijinal 20W adaptör ile şarj ediyorum. Hiçbir sorun yaşamadım, telefonumun şarjı bütün gün gidiyor ve pil sağlığım 1.5 senede %99'a düştü sadece. İşkembeden sallamayın.
Ne yaptınız telefonu sandıkta mı sakladınız?😂

Aynen 1 aya kaldı zaten batarya patlamış şekilde. Hiç bir sıkıntısı yok 1 yıldır annem vivo Y70 ile gelen şarj aletini kullanıyor 33 wattlik hiç bir sıkıntısı yok.

Elmacılar hemen savunmaya geçmiş, Xiaomi ile alakalı olsaydı konu böyle savunmazlardı.

Elmacılar hemen savunmaya geçmiş, Xiaomi ile alakalı olsaydı konu böyle savunmazlardı.
Çoğu sallıyor, 1,5 sene oldu pil ömrü hala %100 yok şöyle yok böyle. Hızlı şarj pil ömrünü kısaltır.

67W adaptör ile telefonunu şarj eden ben:

static-assets-upload14670370494382877494.jpg

3 senelik One Note Plus 7 cihazimi aldigim gunden beri hizli sarj ediyorum, tum gunu cikariyor hala.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı