Yanlış bilgilendirme ile ilgili yapılan raporlamanın işe yaramaması

curiousoftech

Kilopat
Konuyu açma sebebim son zamanlarda yanlış bilgilendirme ile ilgili yaptığım raporlamalarla ilgili kale alınmadığımı düşünmemdir. Son 1-2 haftada birkaç kere "yanlış bilgilendirme" başlığı altında raporlama yapmama rağmen hiçbirine bir yaptırım uygulanmadı. Bunu aranızda sık sık yaşayan var mı? Son raporlamamda kale alınmadığım için aynı konuyla ilgili 3 rapor yollamam sebebiyle ceza bile aldım. Burada 3 rapor yollamamam gerektiğini ve bunu yanlış olduğunu biliyorum fakat insan kale alınmadığında bazı kuralları çiğneyebiliyor. Yanlış bilgilendirme yaptığım 2-3 konu var benim mesela. Hepimiz insanız yapabiliyoruz. Benim yanlış bilgilendirme yaptığım her mesajımın üstüne "yanlış bilgilendirme" koyulduğu halde, benim yaptığım raporlamalara neden bir yaptırım uygulanmıyor? Moderatör arkadaşlara soruyorum bu soruyu. Bu durumu daha önce de yaşamış herkes adına soruyorum tabii. Yazıda anlattığım ceza yememe sebep olduğum raporlamamla ilgili konuyu ve raporlama yazımı da konu içerisinde gönderebilirim ilgisini çeken olursa. (Moderatör ekibi dahil.) Bu durumdan veya benzer başlıklardan muzdarip olan arkadaşlar varsa konuya yazabilirler. Konuşabiliriz. :)

Konu kilidi açılmıştır arkadaşlar. Fikri olan yazabilir. :)

Çok haklısınız ama neticede onlar da insan. Her yere yetişemiyorlar. Raporların gönderildiği saatte yoğunluk var ise gözden kaçırmışlardır belki. Çok ihtimal var.

@SALOOWEN Dönüt aldım aslında fakat mantıklı gelmediği için yazımda paylaşmadım. "Doğrusunu konuda belirtiniz!" dönütü aldım fakat bunu yapmama rağmen (Ardından tekrar raporladım.) bir yaptırım uygulanmadı. Yani yoğunluktan dolayı geç dönmüş olmalarını normal karşılayabilirim fakat bir yaptırım uygulanmamasını karşılayamam. Bir konuda yanlış bilgilendirme yapıldığında doğrusunun belirtilmesi yeterli oluyorsa sık sık gördüğümüz "Yanlış Bilgilendirme" etiketi mesajların üzerine neden konuyor? Mesaj mı ayırt ediliyor? Adam mı kayrılıyor? Merak etmiyor değilim gerçekten. :)

@SALOOWEN Dönüt aldım aslında fakat mantıklı gelmediği için yazımda paylaşmadım. "Doğrusunu konuda belirtiniz!" dönütü aldım fakat bunu yapmama rağmen (ardından tekrar raporladım.) bir yaptırım uygulanmadı. Yani yoğunluktan dolayı geç dönmüş olmalarını normal karşılayabilirim fakat bir yaptırım uygulanmamasını karşılayamam. :)
O zaman haklısınız hocam.

Genelde kaynak gösterin dönüşü alıyorum, e yuh artık dediğim anlar olsa da genel olarak kaynakla raporlayınca yiyorlar fakat bazen hiç anlam veremediğim şekilde uyarı almayanlar da oluyor.

@261538 Bir bakıma haklılar kaynak konusunda. Her konuda bilgili olmak zorunda değiller. Kaynaklara göre hareket etmelerini normal karşılarım. Ben raporlamaların çoğunda kaynak gösteriyorum. Yazımda bahsettiğim konuda da kaynak göstermeme rağmen bir yaptırım gelmedi. Yani kaynak göstererek raporluyorum ve aldığım dönüt: "Doğrusunu konuda belirtiniz!". Komik geliyor gerçekten.

@bados123 Ücret alındığı konusunda bir bilgim yok. Ücret aldıklarını da sanmıyorum. Bu sebeple zaten adam kayırması daha basit oluyor. Kimseyi zan altında bırakmak istemem fakat ben bu başlıktan ceza yiyorsam bir başkası neden yemiyor? Sormadan edemiyorum.

Nedense bende tam tersi oluyor. Yanlış bilgilendirme olarak raporladığım kişilerin yazısında yanlış bilgi ve isminin yanında "cezalı" etiketini görebiliyorum. Tabii ki doğrusunu da belirtiyorum. Bence moderatörler bana torpil yapıyor.

@261538 Bir bakıma haklılar kaynak konusunda. Her konuda bilgili olmak zorunda değiller. Kaynaklara göre hareket etmelerini normal karşılarım. Ben raporlamaların çoğunda kaynak gösteriyorum. Yazımda bahsettiğim konuda da kaynak göstermeme rağmen bir yaptırım gelmedi. Yani kaynak göstererek raporluyorum ve aldığım dönüt: "Doğrusunu konuda belirtiniz!". Komik geliyor gerçekten.
Daha önce de aynı cevap verilmiş. Sanırım gerekirse tekrar raporlamaktan başka şansımız yok.

Geri
Yukarı