Çözüldü Yanlış BIOS yüklemek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sonicnix

Centipat
Merhabalar. Yaklaşık 2 saat önce Foxconn G41mxe model anakartıma yanlış BIOS yükledim. Hayliyle maalesef sistem çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Ne yapabilirim kartım bir tık eski garantisi yok. Lütfen yardım edin...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BIOS'un saklandığı EEPROM çipi söküp doğru BIOS'u updater/flasher cihaz ile flashlamanız gerekiyor maalesef. Teknik bilginiz varsa bunu gereken cihazı temin edip siz yapabilirsiniz veya bir teknik servise verebilirsiniz, onlar halledecektir. Araştırdığım kadarıyla Dual BIOS özelliği göremedim, olsaydı zaten ya otomatik olarak devreye girerdi ya da biz uygun bir şekilde devreye sokardık.
BIOS'un saklandığı EEPROM çipi söküp doğru BIOS'u updater/flasher cihaz ile flashlamanız gerekiyor maalesef. Teknik bilginiz varsa bunu gereken cihazı temin edip siz yapabilirsiniz veya bir teknik servise verebilirsiniz, onlar halledecektir. Araştırdığım kadarıyla Dual BIOS özelliği göremedim, olsaydı zaten ya otomatik olarak devreye girerdi ya da biz uygun bir şekilde devreye sokardık.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı