Yanlış gönderilen ürün değiştirilir mi yoksa iadesi mi yapılır?

Alperen1453

Kilopat
Daha fazla  
Herkese Merhaba. Kendi kredi kartım olmadığı için kuzenimden bana Hepsiburada'dan ürün siparişi vermesini istemiştim ama gelen ürün farklı bir üründü. Biz de ürünü iade ettik ama Hepsiburada bana param iadesi mi yapacak yoksa doğru ürünü mü gönderecek?

Herkese Merhaba. Kendi kredi kartım olmadığı için kuzenimden bana Hepsiburada'dan ürün siparişi vermesini istemiştim ama gelen ürün farklı bir üründü. Biz de ürünü iade ettik ama Hepsiburada bana param iadesi mi yapacak yoksa doğru ürünü mü gönderecek?
Eğer "Ürünü iade etmek istiyorum." kısmından işleminizi gerçekleştirmişseniz para iadesi yapılır ancak "Faturadaki ürün ile bana gelen ürün farklı" kısmından işleminizi gerçekleştirmişseniz doğru ürünü de gönderebilirler diye biliyorum.

Son düzenleme:
Yukarıda dediği gibi, iade istediyseniz parayı bankaya iade ediyorlar. 3 ila 5 gün arası banka size geri ödüyor parayı. Birçok kez iade yaptım HB'de, hiç sorun yaşamadım. HP bir klavye almıştım, tamamen farklı bir klavye geldi, direkt iade.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı