Yanlış Robert Koleji Algısı

145773

Hectopat
Makaleler
2
Konustugum cogu insandan anliyorum ki soyle bir algi var:

"Robert'e parasi olan gidip direkt girebiliyor degil mi?" ve benzeri dusunceler...

Robert'e girebilmek icin ilk once bahsi gecen, yildan yila degisen taban puani gecmeniz gerekmektedir. Ondan sonra ise maddi durumunuza gore burs alirsiniz. Maddi durumu olmayan gidemez diye bir durum yok. Maddi durumu olan da maddi durumu olmayan da gidebilir.

Lakin benim gibi puani olup da yine maddi durumu kotu olanlar gidemez cunku bazen maddi durum cidden yetmiyor. Adana'da oturunca ve maddi durum da olmayinca burs alsaniz bile gitmeniz asiri zor oluyor.

Kisacasi Istanbul'da oturan insanlar bence sanslarini degerlendirip calissinlar cunku kendi sinavlarini yapacaklar artik. Bu da TEOG gibi sacma bir sinavla Robert gibi bir liseye girilemeyecegini, hak ettiginizi daha cok (!) alacaginizi gosteriyor.

Basarilar kucuk arkadaslar :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Konustugum cogu insandan anliyorum ki soyle bir algi var:

"Robert'e parasi olan gidip direkt girebiliyor degil mi?" ve benzeri dusunceler...

Robert'e girebilmek için ilk once bahsi gecen, yildan yila degisen taban puani gecmeniz gerekmektedir. Ondan sonra ise maddi durumunuza gore burs alirsiniz. Maddi durumu olmayan gidemez diye bir durum yok. Maddi durumu olan da maddi durumu olmayan da gidebilir.

Lakin benim gibi puani olup da yine maddi durumu kotu olanlar gidemez cunku bazen maddi durum cidden yetmiyor. Adana'da oturunca ve maddi durum da olmayinca burs alsaniz bile gitmeniz aşırı zor oluyor.

Kisacasi İstanbul'da oturan insanlar bence sanslarini degerlendirip calissinlar cunku kendi sinavlarini yapacaklar artik. Bu da teog gibi sacma bir sinavla robert gibi bir liseye girilemeyecegini, hak ettiginizi daha cok (!) alacaginizi gosteriyor.

Basarilar kucuk arkadaşlar :D

2021 LGS puanını biliyor musunuz?

Geri
Yukarı