Yanlışlıkla App Store'da çalıntı kredi kartı kullanılırsa ne olur?

Arkadaşlar, dün gece Discord'dan bir adam ekledi, dedi iPhone mu kullanıyorsun, ben de evet dedim, sonra bana anlattı, işte birkaç kart numarası verdi, hepsi Visa'ydı. Daha sonra bir tanesinin içinden para bulduk ve 300 TL App Store hesabıma çektirdi. Dedi ki Discord Nitro al, kartlar benim, merak etme, aldığın Nitro'ların yarısı senin, yarısı benim olsun dedi, ben de tamam dedim, aldım. Adam hepsini aktifleştirip beni engelledi. Yardım edin, benim başım yanmaz, değil mi? Çok korkuyorum.

Keşke yapmasaydın çok geçmiş olsun...

Ödeme aldığın telefonda sim kartı var mıydı? Eğer yok ise, ailen çocuğum yanlış bir işe bulaşmış deyip işin içinden sıyrılma ihtimali var.

Arkadaşlar, çok teşekkür ederim ama ailem bilmiyor. Bilse bana çok kızarlar. Yani illaki başım yanar mı diyosunuz? Bu olay olduktan sonra araştırmıştım, kart yurt dışıysa bir şey olmaz diyorlardı. Yani bir şekilde yapılan işlemi benim yapmadığımı iptal etme yöntemi falan yok mu?
Dostum ailenle gerçekleri paylaşmalısın. Bu ciddi bir suç ve basit bir para cezasıyla bitmeyebilir bile iş. Sonuç olarak bir hırsızlık ve dolandırıcılığa karışmışsın. Sen bir an önce ailene ve polise haber ver.

Bu uygulama üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

İsterseniz Apple'ı da arayabilirsiniz.

Arkadaşlar, çok teşekkür ederim ama ailem bilmiyor. Bilse bana çok kızarlar. Yani illaki başım yanar mı diyosunuz? Bu olay olduktan sonra araştırmıştım, kart yurt dışıysa bir şey olmaz diyorlardı. Yani bir şekilde yapılan işlemi benim yapmadığımı iptal etme yöntemi falan yok mu?
Şimdi haklı olarak ailenden çekiniyorsun ama ileride bu iş çok büyüyebilir. Zaten olayda adam sana çalıntı vs dememiş o yüzden emniyete bilgi ver. Burada sende kandırılmışsın. Sorarlarsa da ben kredi kartını mesaj atan kişinin kendisinin zannettim dersin.

Geri
Yukarı