Yanlışlıkla biçimlendirilmiş SSD kurtarılabilir mi?

kaganclk

Femtopat
Daha fazla  
Bugün uzun bir aradan sonra eski yaşadığım eve geri dönüp bilgisayarımı kurdum. Odayı kurcalarken bulduğum USB'lere bakayım derken gittim E diskimi (256 GB Crucial) biçimlendir dedim (he bir de onu da becerememişim) oyunlarımı açmaya çalışırken fark ettim. Şu anda mevcut alan şudur diye de göstermiyor bunu geri almanın bir yolu var mıdır? Yardımınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim not: Sistem geri yükleme de diskimi görmüyor.

1624148528144.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, bir HDD veya SSD çekiçle parçalanmadığı sürece her şekilde kurtarılabilir. Ancak bunun için profesyonel ekipmanlara ihtiyaç var. SSD'yi tekrar yapılandırıp kullanabilirsiniz ancak içindekileri kurtarmanın basit bir yolu yok. Araştırıp bulmak lazım diyeceğimde, kimsede uğraşmıyordur bununla. İstihbarat servislerinde olur ancak.

Birkaç hafta önce YouTube'da dolaşırken karşıma bunun gibi bir şey çıkmıştı kurtarılabildiğini söylüyorlardı ama tam nedir ne değildir bilmiyorum link paylaşmak yasak mı değil mi onu da bilmiyorum ama büyük ihtimalle parçalanmamış her elektronik parça kurtarılabilir.

Mecidiyeköy de bu işi ciddi şekilde yapan tipler var :) Ben daha önce HDD için yaptırmıştım ve abartmıyorum 15 sene önce 4 TB dosya için 300 dolar vermiştim. Ama Mecidiyeköy de var çok böyle dosya kurtarım yapan yerler...
Peki hocam 15 sene önce 4 TB'lik HDD var mıydı ? =)

Mecidiyeköy de bu işi ciddi şekilde yapan tipler var :) ben daha önce HDD için yaptırmıştım ve abartmıyorum 15 sene önce 4 TB dosya için 300 dolar vermiştim. Ama mecidiyeköy de var çok böyle dosya kurtarım yapan yerler...

Peki hocam 15 sene önce 4 TB'lik HDD var mıydı? =)
Ben daha çok dolar kısmına takıldım. Adam Amerikalı mıydı dolar ne alaka? 😀😀

Geri
Yukarı